İnternetTeknoloji

Türk Telekom’dan zam kararı…Zam ne zaman yürülüğe girecek?

Türk Telekom internet ücretlerine yüzde 67 oranında zam yapılmış ve bu zam da 1 Nisan’dan itibaren geçerli olacaktı. Ancak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yeni bir açıklama yaparak zammın tarihini değiştirdi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 3 Mart tarihinde aldığı karara göre, bugünden itibaren Türk Telekom’un altyapısı üzerinden sağlanan genişbant internet tarifelerinin toptan aylık fiyatlarında artışa gidilecekti. Yapılan zam oranı da yüzde 67’ydi.

Türk Telekom abonelerine önce kötü haber, sonra müjde. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yüzde 67 zam kararı aldı. Zammın geçerlilik tarihi değişti.

Ancak Türk Telekom tarafından alınan bu zam kararıyla ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yeni bir açıklama yaptı.

Türk Telekom abonelerine önce kötü haber, sonra müjde. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yüzde 67 zam kararı aldı. Zammın geçerlilik tarihi değişti.

Kurul aldığı yeni kararla bu zammın yürürlük tarihini 1 Haziran’a erteledi. İşletmecilerin maliyetlerinde meydana gelecek olan bu artışın, 1 Haziran’dan itibaren tüketicilere de değişen oranlarda yansıtması bekleniyor.

Türk Telekom abonelerine önce kötü haber, sonra müjde. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yüzde 67 zam kararı aldı. Zammın geçerlilik tarihi değişti. Kurulun kararında, “5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanununun 6, 13, 14 ve 20’nci maddeleri, Erişim ve Arabağlantı Yönetmeliği’nin 5 ve 12’nci maddeleri ve ilgili diğer mevzuata istinaden; Kurumumuz düzenleme hakları saklı kalmak kaydıyla; Türk Telekom Referans IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi Teklifinde yer alan port ücretleri ile Türk Telekom Referans Arabağlantı Teklifinde yer alan aylık THK ücretlerine ilişkin alınan 09.03.2022 tarihli ve 2022/DK-ETD/64 sayılı Kurulu Kararı’nın 01.04.2022 olan yürürlük tarihinin 01.06.2022 tarihine ertelenmesi, İşbu Kurul Kararı ile yapılan değişikliği içeren Referans Tekliflerin, Kararın tebliğini müteakiben 3 (üç) gün içerisinde Türk Telekom internet sayfasında yayımlanması, hususlarına karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu