Medya

Türk yapımcının 11 Eylül açıklaması ABD’de olay oldu

ABD’de yaşayan ‘YoungTurks’ TV programının içerik üreticilerinden olan Hasan Piker’in sosyal medyada 11 Eylül saldırılarına dair yaptığı paylaşım, ABD medyasında tepki çekti. Hasan Piker, canlı yayında “ABD 11 Eylül’ü hak etti” şeklindeki açıklaması ABD medyasında da gündem oldu.

YoungTurks TV programı ile tanınan ve sosyal medya platformu Twitch üzerinden canlı yayınlar yapan Hasan Piker, sosyal medyada ABD’nin dış politikasını eleştirdi.

Hasan Piker tepki çeken açıklamasında şunları söyledi:

-“ABD 11 Eylül’ü hak etti. ABD’nin dış politikadaki kararları 11 Eylül’e yol açtı. Bu 2001’de söylenecek tartışmalı bir şeydi. Aptal olmayın. Bin Ladin’e silah verdik ve onu eğittik. 11 Eylül’den çok önce bölgeyi dengesizleştirdik. Şimdi, Dan Crenshaw’ın bu klipte haklı göstermeye çalıştığı bu sürekli savaşta sıkışıp kaldık. Tam da bu tür bir tavır, yurtdışında binlerce genç erkek ve kadını ölüme gönderdi”.

Hasan Piker’in Twitter paylaşımı FOX News’te tartışma konusu oldu. Fox News, Piker hakkında yaptığı haberi ‘Liberal sunucu, savaş yarası için Crenshaw ile alay etti’ başlığı ile yayınladı.

Söz konusu açıklamaları üzerine Piker’in Twitch hesabının kapatıldığı belirtildi.

Piker’in paylaşımı çok sayıda Twitter kullanıcısı tarafından da tepkiyle karşılandı.

Bir kullanıcı, “Amerikalı olsun ya da olmasın, ABD’nin 11 Eylül’ü hak ettiğini söyleyen kim varsa ABD’nin düşmanıdır” ifadelerini kullandı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu