Televizyon

Turkcell’den Apple’a kötü haber…

Apple’ın yeni duyurduğu TV servisi TV+’ın Türkiye’deki isim hakkı Turkcell’e ait çıktı. Turkcell, TV+'nın Türkiye'deki isim hakkını 2014 yılından beri elinde bulunduruyor.

Apple’ın yeni duyurduğu TV servisi TV+’ın Türkiye’deki isim hakkı Turkcell’e ait çıktı. Turkcell, yerli dijital televizyon platformu TV+’ı 2014’te kullanıma açmıştı. Turkcell Dijital Medya ve Eğlence Direktörü Barış Zavaroğlu, Habertürk’e yaptığı açıklamada “Logo bile neredeyse aynı. Buraya geldiklerinde de zaten görecekler bu markanın alınmış olduğunu” dedi.

APPLE TV+ ADI İÇİN GEÇ KALDI

Turkcell ayrıca BKM ve Netflix ile de yeni bir anlaşma yaptıklarını duyurdu. Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberine göre  Apple’ın dün Hollywood’ın önde gelen yıldızlarıyla tanıttığı yeni TV servisi Apple TV+ ile ilgili ilginç bir detay bugün Türkiye’de ortaya çıktı. Apple’ın yeni servisi TV+’ın Türkiye’deki isim haklarının Turkcell’de olduğu belirtildi.

Turkcell’in 2014 yılında kullanıma açtığı yerli dijital televizyon platformu TV+ ile ilgili olarak bugün düzenlenen değerlendirme toplantısında konuşan Turkcell Dijital Medya ve Eğlence Direktörü Barış Zavaroğlu, “Türkiye’de TV+’ın isim hakkı bizde. Apple da bu yeni servisiyle buraya geldiğinde, bu markanın zaten alınmış olduğunu görecek. Logo bile neredeyse aynı, biz büyük onlar küçük harfle yazıyor” dedi.

Turkcell mühendislerinin 2014’te geliştirdikleri TV+ ile 3.6 milyon kullanıcıya ulaştıklarını belirten Zavaroğlu, “Apple’ın dünkü lansmanı tamamen tesadüf oldu. Ama bizim için iyi oldu. Bu alandaki stratejimizin ne kadar doğru olduğunu gördük. TV+’ı önümüzdeki dönem daha fazla duyacaksınız” diye konuştu.

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu