Medyabey TVTeknoloji

Turkcell’den flaş hamle!… Yerli arama motoru Turkcell Yaani

Turkcell Yaani hamlesi ile ses getirdi. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu basın toplantısıyla uzun süredir beklenen yerli arama motoru Yanii tanıtımını gerçekleştirdi. Yaani ile neler yapabiliriz? İşte, yerli arama motoru Turkcell Yaani ile ilgili merak edilen detaylar..

Yerli arama motoru Yaani’yi Turkcell Genel Müdürü tanıttı

Turkcel Genel Müdürü Kaan Terzioğlu “Ülke olarak verilerimizin yüzde 96’sının yurtdışında tutuluyor.” dedi ve , Türkiye’nin en büyük veri merkezi olarak andığı Turkcell’in Gebze/Kocaeli’de kurduğu veri merkezine dair şu bilgileri paylaştı;

Retina taramalı kapılar, 33 bin fiber altyapı
Leed Gold ve Tier III sertifikası
120 dakika yangına ve 9 şiddetinde depreme dayanıklı
210 termal kamera, 10 bin m2 kullanım alanı
6400 kontrol sensörü, 20’den fazla küresel marka
Turkcell gelirlerinin yüzde 20’sinin ses ve aramalardan geldiğini ve bir ‘dijital operatör’ olduklarını ifade eden Kaan Terzioğlu Ankara ve İstanbul’da yeni veri merkezleri açacaklarını söyledi ve iki buçuk yıldır üzerinde çalıştıklarının söylediği yerli arama motorunun tanıtımına geçti.

Ve karşınızda yerli arama motoru: Yaani

Turkcell, yerli arama motorunu beklenildiği gibi yaani.com.tr üzerinde sunmuyor. Yeni uygulama şu anda Apple Store ve Google Play‘den indirilebiliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu