Gündem

Türkiye boğazı kesilerek katledilen Gamze Topuz’a ağlıyor…Twitter’da tepkiler çığ gibi

Türkiye, Rize’de öğretmenevinde çalışan, AK Parti Rize Fındıklı İlçe Başkan Yardımcısı Gamze Pala’nın Savaş Dalançıkar adlı bir cani tarafından önce sırtından yaralandıktan sonra ardından bıçakla boğazını kesilmesinin şokunu yaşıyor.

ÜNLÜ İSİMLERDEN GAMZE PALA CİNAYETİNE TEPKİLER

Türkiye’yi ayağa kaldıran olayda caninin hayatını kaybeden Pala’dan karşılık bulamadığı ve reddedilmeyi gururuna yediremediği için cinayeti işlediği itirafı geldi.

Türkiye 44 yaşındaki Gamze Pala’ya ağlıyor. Olaya tepkiler çığ gibi yükselirken #GamzePala etiketi sosyal medya Twitter’da en çok konuşulan konu oldu. Gün içinde bu etiketle yaklaşık 55 bin paylaşım yapılması dikkatlerden kaçmadı.

Binlerce kullanıcının yanı sıra ünlü isimler de Gamze Pala’nın hunharca katledilmesine ilgisiz kalmadı. İşte o isimlerden bazılarının olaya verdiği tepkiler:

 

ECE ÜNER: Kadın cinayetleri en evrensel hak olan “insanın yaşam hakkı” üzerinden ortak bir politikayla ele alınmalı! Bugün bir kez daha görüldü ki bu mesele partiler üstü, siyaset üstü bir mesele…Gereği çok düşünüldü, gereği yapılsın !!#GamzePala

SILA GENÇOĞLU: #GamzePala reddettiği erkek tarafından önce silahla vurularak, sonra da bıçaklanarak katledildi. Katiller, caniler durmuyor. Kadınları katletmeye devam ediyor. Binlerce kere lanet olsun.

ÖZLEM GÜRSES: O kadar üzgünüm ki… AK Parti Rize/Fındıklı İlçe Başkan Yardımcısı #GamzePala öldürülmüş… üstelik, göz göre göre… cani, takip ediyormuş Gamze Hanımı, karakolda kimse bir işlem yapmamış… işte bunun için yürüyor kadınlar, bunun için affa karşı çıkıyor… çok üzgünüm, çok…

ATİLLA TAŞ: Kadın cinayetlerinde #GamzePala Ne ilk ne de son! Yeter arkadaş! Kadın senin malın değil! Canı sana ait değil! Bu nasıl bir alçaklıktır, aklım almıyor!

HAMZA YERLİKAYA: Uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden AK Parti Rize Fındıklı İlçe Başkan Yardımcımız #GamzePala’ya Allah’tan rahmet diliyor, kadına şiddetin bir an önce son bulmasını ümid ediyorum.

UĞUR IŞILAK: Bir kadın daha öldü…Ve bir kadınla birlikte, karşı koyamadığımız, önlem alamadığımız, insana insanca bakamadığımız için insanlığımız öldü. Yaşıyor zannederken kendimizi, pespaye cesetlerimizin farkında bile değiliz.Affetme bizi…#GamzePala

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu