Mobil

Türkiye cep telefonuyla konuşma süresinde Avrupa lideri

Türkiye cep telefonuyla konuşma süresinde Avrupa liderliğini kimseye kaptırmadı. 

Türkiye’de aylık ortalama mobil görüşme süresi, ikinci çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,7 arttı. Türkiye cep telefonuyla konuşma süresindeki Avrupa liderliğini korudu. Türkiye en yakın takipçileri Fransa, İsveç ve Norveç ile arayı iyice açtı.

LİDERLİĞİ YİNE BIRAKMADI

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yaptığı araştırmaya göre, geçen yıl sonundan itibaren Türkiye’de yaklaşık yüzde 93,5 penetrasyon oranına karşılık gelen toplam 73 milyon 650 bin 996 mobil abone bulunurken, 4,5G abone sayısı 38 milyon 597 bin 384’e yükseldi.

YÜZDE 95’İ MOBİL TRAFİK

Genel tabloya bakıldığından yıllar itibarıyla mobil arama trafik miktarı artarken, sabit arama trafik miktarının düştü. Toplam trafik miktarı bu yılın ikinci çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 artışla 59,3 milyar dakikadan 63 milyar dakikaya yükseldi ve bu trafiğin yaklaşık yüzde 95’ini mobil trafik oluşturdu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu