Gündem

Türkiye, GATA Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Edizer’in skandal açıklamalarını konuşuyor

Türkiye, “Karınızı aldatacağınıza ikinci eş alın” diyen GATA Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Edizer’i konuşuyor. Edizer’in sosyal medya hesaplarındaki skandal paylaşımları tepkilere neden oldu. Edizer’in Mesut yılmaz paylaşımı ise “tam bir rezalet” yorumlarına neden oldu.

Eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Edizer, sosyal medya hesabından erkeklere “ikinci eş alın” tavsiyesinde bulundu. Menzil tarikatı mensubu olduğunu gizlemeyen ve açıktan laiklik karşıtı paylaşımlar yapan Dr. Ali Edizer’in, yoğun bakımda tedavi gören eski Başbakan Mesut Yılmaz hakkındaki skandal paylaşımı da tepki çekti. Gelen tepkiler üzerine Ali Edizer, kendisini eleştirenleri “gavur” ilan etmekten de çekinmedi. Edizer’in skandal sözlerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da tepki gösterdi.

Dr. Ali Edizer’in erkeklerin aldatma yerine ikinci eşi alabileceklerini buna İslam dininin ruhsat verdiğini söyledi. Edizer,  “Boşamayın, ikincisini alın” dediği videodaki sözleri şöyle: “Yapmayın, etmeyin kardeşim. Dün yine işittim, gül gibi bir yuva yıkılıyor. Niye yıkılıyor? Koca aldattı diye. Ayıptır, günahtır. Oğlum neden aldatıyorsunuz? Allah’u Teala size ruhsat vermiş. Bir başkasını seviyorsunuz, onu da alın. İnsan yuvasını yıkar mı? Medeni kanunla zaten mücadele ediyoruz ama bizi bacılara mahcup etmeyin.” dedi.

Kendisini eleştirenleri ‘gavur’ ilan etti

GATA Başhekim Yardımcısı Ali Edizer’in bu sözleri sosyal medyayı karıştırırken, Edizer sosyal medya hesabından kendisini eleştirenleri “gavur” ilan etti. Edizer, “İslâm ne diyorsa o. İçerideki veya dışarıdaki gâvur güruhunun çıkardığı gürültünün sinek vızıltısı kadar kıymeti yok” paylaşımı yaptı.

İmza attığı skandalı örtmek için paylaşımlarına devam eden Ali Edizer, kendisine saldırılmasının nedeninin Azerbaycan’ın Ermenistan’a ağır darbeler vurması olduğunu, bundan rahatsız olanların kendisine saldırdığını iddia ediyor.

Mesut Yılmaz’la ilgili iğrenç paylaşım

Menzil tarikatı mensubu olduğunu gizlemeyen ve bunu her fırsatta paylaşan Dr. Ali Edizer’in, yoğun bakımda kanser tedavisi gören eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz ile ilgili paylaşımları da büyük tepki çekti. Edizer, Yılmaz’la ilgili “Bu arada İmam Hatip mezunu gassalimizin bir avuç dolusu pamukla Mesut Yılmaz’ı köşede sabırla beklediğini de ilave edelim” ifadelerini kullandığı görüldü.

GÖREVİNDEN ALINDI

Edizer’in özellikle sosyal medyada da her kesimden tepki alması dikkatlerden kaçmadı.

Dr. Ali Edizer’in çok eşliliği savunan ve Medeni Kanun’un kaldırılmasını isteyen açıklamaları sosyal medyada tepkilere yol açtı. Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu tarafından hakkında inceleme başlatılan Edizer, sözleşmesi feshedilerek görevinden alındı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu