Medya

TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETİ’NİN ROTASI ANKARA’YI GÖSTERİYOR

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti(TGC) Ankara’ya çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Siyasi partilerle bir dizi görüşme yapacak olan cemiyet üyeleri gazetecilerin yaşam koşulları ile ilgili hazırladıkları raporu siyasilere sunmaya hazırlanıyor.

TGC ve TGS “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” raporu hazırladı

Türkiye’nin en yaygın meslek kuruluşu Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Sendikası, 9 Ocak Perşembe günü TBMM’de parti grup başkan vekillerine gazetecilerin sorunlarıyla ilgili hazırlanan özet bir rapor sunacak

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), gazeteciler üzerinde giderek yoğunlaşan baskıların son bulması için çalışmalarını sürdürüyor. TGC – TGS, 9 Ocak Perşembe saat 10.15 – 15.00 arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde olacak. Parti başkan vekillerine, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Raporu” başlıklı gazetecilerin sorunlarıyla ilgili hazırlanan çalışma sunulacak. Ziyarete, TGC adına başkan Turgay Olcayto, Başkan Vekili Vahap Munyar, Başkan Yardımcısı Recep Yaşar, Genel Sekreter Sibel Güneş ve Genel Sayman Gülseren Ergezer Güver ile Yönetim Kurulu üyesi Celal Toprak katılacak. TGS adına da Başkan Uğur Güç ve Genel Sekreter Mustafa Kuleli katılacak.

RAPOR MECLİSTE
TGC ve TGS yetkilileri saat 10.15’te CHP’den Akif Hamzaçebi’yi, saat 11.30 MHP’den Oktay Vural’ı, saat 12.00’de BDP’den İdris Baluken’i, saat 14.00’te de AKP’den Belma Satır’ı ziyaret ederek hazırlanan raporu sunacak.

RAPORDA NELER VAR?
Raporda; basın özgürlüğünden yasalara, tutuklu gazetecilerden yerel basın çalışanlarına kadar gazetecilerin karşılaştığı sorunlara yer veriliyor. Raporda, “Yurt dışındaki iletişim araştırma kurumlarının raporlarında Türkiye’nin Uganda, Zambiya gibi özgürlüğü kısıtlanmış ülkeler arasında gösterilmesi üzüntümüzü daha da arttırıyor. Artık ülkenin bu utançtan kurtarılmasını istiyoruz. Bu açıdan parlamentoyu da göreve çağırıyoruz” deniliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu