Medya

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, Ertuğrul Özkök’ten neden korktuğunu yazdı

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur’un bugünkü yazısının başlığı “Ertuğrul Özkök’ten hakikaten korkuyorum”du. Fuat Uğur, ilginç tespitlerini aktardığı yazısında Hürriyet yazarı Özkök’ten neden korktuğunu anlattı. Fuat Uğur Özkök için “Yazılanları ve söylenenleri bu kadar çarpıtan, cımbızlamanın dibini bulan, işine gelmeyen sözleri işitmeyen, işine yarayanları da seçip türettiği algıyla cevap veren birinden korkmayacaksın da ne yapacaksın. Sonuçta 28 Şubat’ın mimarlarından biri.” diye yazdı.

“..HAKİKATEN KORKUYORUM!”

İşte, Fuat Uğur’un “Üçtür benimle ilgili yayınladıklarına cevap vermiyorum ama bunu yazmak ‘farz’ oldu.” dediği o ilginç Ertuğrul Özkök yazısı:


Yazılanları ve söylenenleri bu kadar çarpıtan, cımbızlamanın dibini bulan, işine gelmeyen sözleri işitmeyen, işine yarayanları da seçip türettiği algıyla cevap veren birinden korkmayacaksın da ne yapacaksın.
Sonuçta 28 Şubat’ın mimarlarından biri.
Katledilen Hrant Dink’i ölüme sürükleyen haberi yaptıran, bununla kalmayıp katili “yalnız kurt” ilan edecek denli cesaret gösteren de, Ahmet Kaya’nın ölümüne sebep olan ve PèreLachaise’deki  mezarı başına gidip “helallik” isteyen de o.
Üçtür benimle ilgili yayınladıklarına cevap vermiyorum ama bunu yazmak ‘farz’ oldu.
Önce Sözcü davasındaki tanıklığımız için “Güzel bir sınav verdiğimizi” söyleyip bizi övmüş ve “Güzel hareketler” bunlar demiş.
Mutluluktan uçtuk vallahi.
Sonra da bu kez adımı vermeyerek şöyle yazmış:
“Aralarından biri dün yazısında soruyor…
Ama Atatürk’e yapılan hakaretten hapis cezası alanlar için ne diyorsunuz…
Kendi cevabımı vereyim…
Ona da karşıyım…
Yanlıştır… Türkiye’ye onur getirmez…
Ama şunu da ekleyeceğim…
İktidar yanlısı köşe yazarı arkadaşlar, Kurtuluş Savaşı kahramanlarına yapılan haksızlıkları, hakaretleri eleştirseler, karşı çıksalar…
İnanın bu duygularımızı çok daha yüksek sesle haykırırız…”
………………………………….
SONUÇ
Kemalist mahallenin ve CHP’nin medyasında ancak zorlarsanız “Evet yanlış ama siz de…” diye başlayan sözler işitirsiniz.
Özkök’ün yaptığı da bu.
Gerçeği eğip bükmek bir karakter hâlini almış.
Yarım porsiyon özgürlük anlayışı.

Yazının tamamını okumak için tıklayın

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu