Medya

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur’un yazılarına ara verildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur arasındaki sürtüşme yeni bir boyut kazandı.  Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur’un izne çıktığı duyurdu.

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, yerli traktör projesi üzerinden Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Bakan Mustafa Varank’a yüklenmişti.

Fuat Uğur’un yazısının ardından Bakanlık, Mustafa Varank imzalı bir tekzip metni ile suçlamaları yalanlamıştı.

Ancak, Türkiye gazetesi ve Fuat Uğur bu tekzibi tam metin olarak değil de “geniş özet” şeklinde yayımlamıştı. Bunun üzerine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yeni bir açıklama yaparak, tekzibin eksiksiz şekilde yayınlanması için hukuki yollara başvurulacağını duyurmuştu.

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur’un sert sözlerle hedef alındığı açıklamada, Uğur için kullanılan “tetikçi” ifadesi dikkat çekmişti.

Gelişmelerin ardından Fuat Uğur’un yazılarına 15 gün ara verdiği kaydedildi.

Fuat Uğur’un Türkiye gazetesindeki bugünkü köşesinde “Yazarımız yıllık izninin bir bölümünü kullandığından yazılarına 15 gün ara vermiştir. Okuyucularımıza duyururuz…” notu yer aldı.

FUAT UĞUR’DAN AÇIKLAMA

Uğur, sosyal medya Twitter hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulundu. Uğur, “Zorunlu açıklama” başlığı altında “Şuraya bir not düşeyim de daha net anlaşılsın. Hakaretlere,yalanlara ve iftiraya kötü söz sahibinindir diyerek yanıt vermeyeceğim.Ülkemin milli çıkarlarını ve hamlelerini iki elim kanda olsa da savunacak ve takoz koyanlarla kim olursa olsun mücadele edeceğim.” açıklamasını not düştü.

SANAYİ BAKANLIĞINDAN FUAT UĞUR’UN YAZISI İÇİN YAPILAN TekzipMetni AÇIKLAMASI

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu