Medya

“Türkiye’de CIA’ya çalışan gazeteciler var!”

A Haber’de yayınlanan Yaz Boz programındaki bir haber Türkiye’de gözlerin yeniden medyaya çevrilmesine neden oldu.

Alman gazetesi Frankfurter Allgemeinzeitung’un yıllarca yayın yönetmenliğini yapan Udo Ulfkotte, Yaz Boz’a şok açıklamalarda bulundu.

Alman İstihbarat Örgütü BND’nin aslında CIA’nın yavrusu olduğunu belirten Ulfkotte, Türkiye’de birçok gazetecinin BND ve CIA’ya çalıştığını ileri sürdü. Ulfkotte’nin A Haber’deki Yaz Boz programına yaptığı özel şu açıklamalardan satır başları şöyle:

“Milyarlarca dolarla finanse edilen ve yabancı gazetecileri etkilemeye yarayan, Amerikan Savunma Bakanlığı’nın programları vardır. Bu gazetecilere Türk gazeteciler de dâhildir. ABD’nin istediği konularda yazı yazanlar 5 bin-20 bin dolar arasında para kazanır. Bu programlar Türkiye’de de bulunmakta. Ayrıca gizli olarak Amerikan gizli servisleri de bu tarz programlara sahip. CIA için çalışmış 100’den fazla Alman gazeteciyi ismen biliyorum. Türkiye’de de bu rakam kesinlikle doldurulmuştur. Yani Türk gazetecilerin de isimleri ABD gizli servislerinin maaş bordrolarında geçiyordur. ”

 

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı