İnternetTeknoloji

Türkiye’de Facebook reklamları artık vergi kapsamında

İşletmesi Türkiye’de bulunan tüm reklam verenlerden Facebook'tan satın alınan reklam hizmetleri için yüzde 18 KDV alınacağı öğrenildi..

Facebook reklamlarının Türkiye’de nihayet vergi kapsamına girdiği haber veriliyor.. İşletmesi Türkiye’de bulunan tüm reklam verenlerden Facebook’tan satın alınan reklam hizmetleri için yüzde 18 KDV alınacağı öğrenildi.. Reklam gelirlerinden KDV ödemeyi kabul eden Facebook’tan şimdi yılda 500 milyon lira gelir elde edilmesi hedefleniyor. Sosyal ağ Facebook reklamlarından Türkiye’de KDV kesilmesine resmen başlandı.

Türkiye’deki reklam veren hesaplara “KDV numaranızı ekleyin” uyarısı yapan Facebook’un, uygulamayı 1 Nisan’dan itibaren yürürlüğe aldığı ortaya çıktı.

Konuya ilişkin olarak resmi bilgilendirme de yine Facebook tarafından yapıldı.

FACEBOOK ARTIK KDV’YE DAHİL

Facebook Business’ın “faturalandırma ve vergiler” bölümünde “Türkiye katma değer vergisi hakkında” başlıklı bir bilgilendirme yazısı yayınlandı.

Yazıda, “1 Nisan 2019 tarihinden itibaren, Türkiye vergi kanunlarında yakın zamanda yapılan değişiklik sebebiyle, Facebook Ireland şirketi artık Türkiye’de yerleşik olmayan bir kurum olarak KDV’ye tabi olacaktır. İşletmesi Türkiye’de bulunan ve geçerli bir Türkiye KDV numarası sağlamamış tüm reklam verenlerden Facebook’tan satın alınan reklam hizmetleri için yüzde 18 KDV alınacaktır” denildi.

.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu