Medya

Türkiye’deki koronavirüs mücadelesi CNN İnternational’da

ABD orijinli CNN International, Türkiye’de filyasyon çalışmasını görüntüledi.Temas takibi ekibiyle birlikte sahaya inen CNN muhabiri, Türkiye’nin filyasyon çalışmalarını dünyaya örnek olarak göstermesi dikkatlerden kaçmadı.

CNN, TÜRKİYE’DE FİLYASYON ÇALIŞMASINA KATILDI

ABD merkezli medya kuruluşu CNN International, koronavirüse karşı mücadelesini başarılı bir şekilde yürüten Türkiye’nin yürüttüğü filyasyon çalışmasını, yerinde görüntüledi.

CNN muhabiri Arwa Damon, İstanbul’da filyasyon ekibiyle birlikte koronavirüs belirtisi gösteren bir vatandaşın evine gitti.

Filyasyon ekibini işaret eden muhabir, “Her gün oradalar. Virüsün nasıl yayıldığına ilişkin ipuçlarını bir araya getirmeye, noktaları birleştirmeye çalışıyorlar.” diye konuştu.

CNN International, Türkiye’de filyasyon çalışmasını görüntüledi. Damon, ayrıca Türkiye’nin koronavirüs karşısındaki başarısının çoğunu çok agresif bir şekilde temas kurabildiği gerçeğine borçlu olduğunu belirtti ve ekledi: “Ülke çapında yaklaşık 6 bin ekip var. Sürekli dışarıdalar.”

“İLK GÜNDEN İTİBAREN PLANIMIZ VARDI”

Haberde, bir sağlık çalışanının, “İlk günden itibaren Türkiye, geçmiş pandemilerin sistemi içinde zaten bir pandemi planına sahipti. Bu yüzden hep hazırdık. Planı raftan indirdik, uygulamaya koyduk ve tüm temas izleme birimlerimizi alarma geçirdik.

Dolayısıyla bir reaksiyon planı yapma ya da hastanelerin bu felaket boyunca ne yapması gerektiği konusunda zaman kaybetmedik.” şeklindeki ifadelerine yer verildi.

Filyasyon ekibinin kullandığı uygulamadan da bahseden CNN muhabiri, bu sayede karantinaya alınması gereken herkesin izlendiğini kaydetti.

CNN’in Cerrahpaşa Hastanesi haberi:

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu