ManşetMedya

“Türkiye’nin en güvenilir insanı” olarak Uğur Dündar’ı açıklayan şirketin kurucusu Uğur Dündar mı?

Gezici Araştırma Merkezi’nin yaptığı “Türkiye’nin en güvenilir ismi” anketinden yine Uğur Dündar’ın çıkması tartışmalara neden oldu. Uğur Dündar’ın adının “Gezici” adlı araştırma şirketinin kurucusu olarak iddia edilmesi ise kafaları karıştırdı.

DÜNDAR GEZİCİ ADLI ARAŞTIRMA ŞİRKETİNİN KURUCUSU MU?

Araştırmanın, 1-10 Aralık tarihleri arasında 12 il ve 42 ilçeye bağlı 64 mahalle ve köyde 2 bin 248 kişinin katılımıyla yüz yüze gerçekleştirildiği haber veriliyor. Siyasi isimlerin dahil edilmediği araştırmada Uğur Dündar’ın adının  zirvede yer alması dikkatlerden kaçmadı. Sürpriz sonuçlar Dündar’la da sınırlı kalmadı. Anketin ikinci sırasında gazeteci Hande Fırat, üçüncü sırada ise Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ yer aldı.

MURAT GEZİCİ’DEN ANKET AÇIKLAMASI

Murat Gezici anketle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Uğur Dündar son yirmi yıldır tüm araştırmalarda halkın büyük güvenini ve desteğini almış önemli isimlerin başında geliyor. TRT’nin tek kanal olduğu yıllardan beri Uğur Dündar, çağdaş Atatürkçü bir kimliğe sahip olması, Türk halkının çıkarlarını savunuyor oluşu, onu güçlü ve güvenilir kılmaktadır. Hande Fırat’ın, modern Tük kadınının demokrasiye sahip çıkmasını temsil ettiği düşünülüyor. İlker Başbuğ’a tutuklu yıllarında dahi halkın desteğinin düşmediği, tam tersine arttığı görülmüştü. Halkın, Başbuğ’un ismini telaffuz ederken yanına ‘Halkın Adamı’nı eklediği görülüyor.”

Öte yandan Gezici adlı araştırma şirketinin kurucusu olarak Uğur Dündar’ın dillendirilmesi akıllara objektiflik ve anketin güvenliği konusunu getirdi. Ortalıkta dolaşan bu iddia ile ilgili anket şirketin açıklama yapıp yapmayacağı ise merak ediliyor.

MEDYABEY

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu