Televizyon

Türkiye’ye dönemeyip Dominik’te kalan Acun Ilıcalı: “Burada futbol ligi kurdum!”

Acun Ilıcalı, beIN Sports kanalının canlı yayınına Dominik’ten bağlanarak çeşitli konulara ilişkin düşüncelerini paylaştı. Acun Ilıcalı, Şu sıralar salgın nedeniyle Türkiye’ye gelmelerinin zor olduğunu söyledi. Ilıcalı, adadaki yaşamlarından dolayı şanslı olduklarını söyledi. İşte Acun Ilıcalı’nın Survivor’dan liglerin akıbetine varıncaya kadar yaptığı değerlendirmeler..

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, yayıncı kuruluş beIN Sports’ta açıklamalarda bulundu. Canlı yayına bağlanan Acun Ilıcalı merak edilen soruları yanıtladı.

Acun Ilıcalı: Dominik’ten çıkmamız zor

Canlı yayına Dominik Cumhuriyeti’nden bağlanan ünlü isim Acun Ilıcalı yaşadıklarından bahsetti. “Türkiye’ye gidiş-geliş imkansız. Dominik’ten çıkmamız da zor gözüküyor. Dünyanın zorluklar yaşadığı bir dönemdeyiz. Bana sorarsanız, çok şanslı bir durumdayız. En azından burada üretim yapabiliyoruz, işimizi yapabiliyoruz. Ekibimle de hiç bu kadar uzun süre birlikte olamamıştım. Bizim için bir kenetlenme dönemi oldu diyebilirim.”

“Futbol ligi kurdum”

”Oyunlara karşı merakımı zaten biliyorsunuz, burada hemen futbol ligi kurdum. Futbola olan özlemimizi akşamları maç yaparak gideriyoruz.”

“Yabancı futbolcuları sahaya çıkartmak kolay olmayabilir”

“Burada olan yabancı futbolcular için, bu iş bittikten sonra ‘Hadi kardeşim maça çıkıyorsunuz.’ dendiğinde çıkartmak kolay olmayabilir. Bu insanlar evlerine gitmek isteyebilir, çok doğal olarak. Bunlara hazırlıklı olmak lazım. Önümüzdeki dönemde, bütün dünyadaki futbolcularda bir ‘Eve dönüş’ akımının ortaya çıkabileceğini düşünüyorum. Büyük ligler dışında.”

“Kulüpler Birliği’nin ligi yönetmesi lazım. Yönetirken de, gerçekten futbolun içinde, futbolu yaşamış, daha sonra bunun eğitimini de almış yöneticiler tarafından yönetilmesi lazım. Bu iş bitmeden, seyirci stada gidebilecek kapasiteye gelmeden, futbola yeniden başlamanın manası var mı bilmiyorum. Belki yayın açısından, bahis piyasası açısından bir manası olabilir, onu bilmiyorum. Ancak acele etmeden, bu iş belli oranda geçtikten sonra lige başlamada ben bir sakınca görmüyorum”

“Endişelendiğim tek şey…”

Endişelendiğim tek şey piyasanın santralize olması. 3-4 büyük lig dışında diğer liglerin çökmesi. Pas-şut kalitesi düşer. Takım içindeki uyum azalır. Ancak, bu iş bugün bitse minimum 3-4 haftadan önce liglerin başlaması mümkün değil. Yeniden bir hazırlık süreci olacak. Bu tip durumlar ortaya çıktığında yardım kampanyaları düzenlemek güzel tabii ama önemli olan, böyle bir şey ortaya çıktığında zaten hazır olmak. Sosyal devlet olmanın gereği o biraz. Krizler olmadan önce tedbirleri almakta fayda var. Kolay kolay atlatabileceğimiz bir şey değil ama dünya buna da uyum sağladı.

Acun Ilıcalı’nın “Sezon sence ne olacak?” sorusuna Demirkol: “Bitirileceğini düşünüyorum, ağustos-eylül de olsa. Aksi hakkaniyetli olmaz. Ağustos-eylülde oynanır, önümüzdeki sezon daha kısa tutulur gibi geliyor bana.” yanıtını verdi.

Şampiyonluğa doludizgin giden Liverpool’u yorumlayan Ilıcalı, “Liverpool’da ‘Acaba sayılmayacak mı?’ korkusu var. Adamlar büyük fark attılar, belki de sayılmayacak.” dedi.

Mehmet Demirkol ise “Sayılmazsa, Şampiyonlar Ligi olmayacak gelecek sezon. Bunun altından kimse kalkamaz.” ifadelerini kullandı.

“En aptalca şey Final Four”

Hayatımda gördüğüm en adaletsiz, en aptalca şey Final Four. Meksika’da lig için mesela ilk 8’i, 8-1, 7-2 diye eşleştirerek çeyrek final oynatıyor.

Açılış – kapanış ligi yapıyor. Final Four’daki olayda ise 20 takım var 38 maçı kazandın 1 mağlubiyetin var 3.sün. Diğer takım da 12 mağlubiyet aldı ve Avrupa’nın en büyüğü oldu. Yap bunu 7 üzerinden bütün Avrupa final fouru yaşasın.

UEFA’nın kafası tamamen paraya çalışıyor

Ben UEFA’nın kafası tamamen paraya çalıştığı için orada maçlarda azalmalardan kaçmaya çalışabilirler. Ekimde başla elemeleri azalt. Grup bile yapmadan eleme usulü yaparsan kasımda da başlayabilirsin.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu