Yaşam

Türkler Ramazan Bayramı’nda tatil için nereleri tercih etti?

Türkler bu bayram tatilinde yurt dışına çıkmak yerine Türkiye içinde tatil yaptı. En gözde tatil destinasyonlarında İstanbul, Antalya ve Bodrum liste başı olurken, ilk 20’ye girmeyi başaran yegane yabancı şehir Paris oldu.

Ramazan Bayramı’nın dokuz gün olması, yerli turistler için önemli bir tatil fırsatı yarattı. Peki bu yıl Türkler en çok nereye gitmeyi tercih etti? Seyahat sitesi Hotels.com’un verileri, Türklerin çoğunun bu dokuz günlük tatili yurt dışında değil yurt içinde değerlendirmeyi tercih ettiklerini gösteriyor.

Hotels.com’un araştırmasına göre, İstanbul bayramın en gözde kenti oldu; pek çok kişi bu tatili ya İstanbul’daki yakınlarını ziyaret ederek ya da şehri gezerek geçirdi.

Tabii yaz olunca, deniz tatili yapmadan olmaz! Bu nedenle Ege ve Akdeniz sahilleri de revaçtaydı. En gözde 10 tatil destinasyonu sıralamasında İstanbul’u sırasıyla Antalya, Bodrum, Alanya, Side, Belek, Marmaris, Fethiye, Kuşadası ve Kemer takip etti.

Çeşme ilk 10’ a giremedi

Hotels.com’un araştırmasına göre, son yılların en popüler tatil beldelerinden biri olan Çeşme, bu sene ilk 10’a girmeyi başaramadı. Ancak Çeşme, Didim, Manavgat, Kaş, Ayvalık ve Şile ile birlikte en gözde 20 destinasyondan biri oldu. İlk 20 içerisindeki diğer şehirler ise Ankara, Nevşehir ve Manavgat’tı.

Bununla birlikte, top 20 listesine yurt dışından bir tek şehir girmeyi başardı: Paris. Fransa’nın başkenti, 18. sırada kendine yer buldu.

Tatil için bayramı tercih etmeyenler de var

Ramazan bayramını seyahat ederek değerlendirmek isteyenler gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı seyahatlerine çıktı. Bayram dönemleri, diğer zamanlara kıyasla daha pahalı olması nedeniyle, pek çok seyahat sever de, yaz dönemi içinde farklı bir tarihte, daha ekonomik tatil yapabilmek için bayramı tercih etmedi.

 

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı