Medya

Turkuvaz Medya, Rabia Naz’ın babası ve Yurt gazetesine tazminat davası açtı

Turkuvaz Medya, Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan ve röportaj verdiği Yurt gazetesine tazminat davası açtı.Tazminat davasını Turkuvaz Medya’nın lokomotifi Sabah gazetesi duyurdu.

SABAH GAZETESİ RÖPORTAJI “OPERASYON” OLARAK DEĞERLENDİRDİ

Şaban Vatan geçtiğimiz gün Yurt gazetesine verdiği röportajda, ATV’de program yapan Müge Anlı ve ekibinin kendisine “Şaban Ağabey, biz bu olayı çözdük” dediğini söyledi. Baba Vatan, “Sonra bir telefon geldi. Görüştüğüm kişinin yüzü asıktı, ne olduysa apar topar geri döndüler. Müge Anlı bana, biz baskıya maruz kaldık. ATV’nin en üstünden telefon geldi, binlerce kişinin tepkisi olduğu halde bir şey yapamıyoruz açıklaması yaptı” ifadesini kullandı.

Mahkemeye yapılan başvuruda, Yurt Gazetesi’ne yönelik ATV için 25 bin, Müge Anlı için 25 bin olmak üzere toplam 50 bin lira manevi tazminat talebinde bulunuldu.

Ayrıca Müge Anlı adına baba Vatan için de 1 liralık manevi tazminat davası açıldı.

Sabah gazetesinde yer verilen tazminat haberinde şu ifadeler kullanıldı:

“Bu karalama ve yalan haber üzerine Turkuvaz Medya Grubu Hukuk birimi harekete geçti. Hukuk Servisi, böyle bir görüşmenin olmadığını, baba Şaban Vatan’ın anlattıklarının tamamıyla hayal ürünü olduğunu ifade ederek Yurt Gazetesi ve Şaban Vatan hakkında manevi tazminat davası açtı. Mahkemeye yapılan başvuruda, Yurt Gazetesi’ne yönelik ATV için 25 bin, Müge Anlı için 25 bin olmak üzere toplam 50 bin lira manevi tazminat talebinde bulunuldu. Ayrıca Müge Anlı adına baba Vatan için de 1 liralık manevi tazminat davası açıldı.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu