Magazin

Tutuklanan Gülşen verdiği ifadede kendisini nasıl savundu?

Geçtiğimiz nisan ayındaki konserinde İmam Hatiplilerle ilgili sarf ettiği sözler nedeniyle gözaltına alınan Gülşen’in ifadesinde kendisini nasıl savunduğu ortaya çıktı. İşte, Gülşen’in verdiği ifadeden detaylar..

Ünlü şarkıcı Gülşen 4 ay önce nisan ayında verdiği konserde “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi. Sapıklığı oradan geliyor herhalde” ifadelerini kullanmıştı. Gülşen’in konserdeki videosu dün gece gündem oldu.

“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan soruşturma başlatılan Gülşen gözaltına alındı. Emniyette yaklaşık 1 saat ifade verdikten sonra Gülşen polis ile mevcutlu olarak Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi.

Ünlü şarkıcının emniyetteki ilk ifadesi ortaya çıktı. Tv100’ün haberine göre; Gülşen, “Herhangi bir kesimi hedef almadım. İmam Hatip mezunu kemancımla şakalaştım.” diyerek kendini savundu.

TUTUKLANDI

Gülşen, karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliye girişinde Gülşen’in eşi Ozan Çolakoğlu da kameralara yansıdı. Çolakoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakarak adliyeye girdi. Gülşen’in adliyeye girmesinin ardından ifadesinin bitmesiyle birlikte savcı, Gülşen’in üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, suça dair yasada yazılı cezanın üst haddi göz önüne alınarak tutuklanmasını talep etti. Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği de, Gülşen’in “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” suçundan tutuklanmasına karar verdi. Gülşen’in Bakırköy’deki Kadın Kapalı Cezaevi’ne götürülmesi bekleniyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu