Televizyon

TV 8′ İN YERLİ DİZİYLE İMTİHANI

TV8

Destekten TR

TV 8 ekranında yerli dizi olmaması farklılık mı yoksa bir eksiklik mi? Sabah yazarı Mevlüt Tezel, TV 8’in yerli diziye şans verme vaktinin geldiğini söylüyor.Peki ama yerli dizi enflasyonuna TV 8’inde katkı vermeyi düşünmesi çok anlamlı bir hamle olur mu? TV 8’in dizi yaynılamayan kontr tarzından vazgeçmesi izleyici nezdinde onu daha iyi bir noktaya taşır mı? Dahası bu hamle TV 8’in geçmişte dizi yayınlamamakla hata yaptığı algısını güçlendirmez mi?

Destekten TR


Soruları çoğaltmak mümkün. Bakalım Mevlüt Tezel, hangi düşüncelerle TV 8’in yerli dizi yayınlaması gerektiğini söylüyor.

Destekten TR

İşte o yazı..
TV8 sürpriz yapar mı?
Abiş Hopikoğlu TV8 Yayın Grubu Başkanı olduğundan beri, kanalın yükselişi sabırlı bir şekilde yavaş yavaş devam ediyor.

Zaten TV8 öteden beri keyifle sinema filmlerinin izlendiği, haber programlarında kaliteli yayıncılığın öncelikli olduğu, kadın programlarında sürprizlerin yaratıldığı, izleyicide her zaman olumlu izlenim bırakan bir kanaldı.

Bu olumlu kanal imajı, Okan Bayülgen’in TV8’e transferiyle artmakla kalmadı, izlenirlilik oranında da yükseliş yaşandı.

Hopikoğlu sessiz ve emin adımlarla kanalın çıtasını yükseltmeye devam ediyor ama kendi kulvarında bir reyting canavarı olan ‘Telegol’ün transferi, “Acaba TV8, reytingli ölçüme geçilecek yeni sezonda hedefini yükseltecek mi?” sorusunu aklıma getirdi.

Tabii ‘Telegol’ transferi; “Çok yoruldum” diyen Bayülgen’e, yarışma programı sundurup haftanın üç gecesinin ‘Telegol’e emanet edileceği izlenimi de yaratmıyor değil!
Aslında Bayülgen ikna edilmeli, ‘Kraliyet Ailesi’nin beş gecelik şovu devam ettirilmeli.

Çünkü Okan’ın TV8’e bir diğer katkısı; izleyicinin zap alışkanlığında önemli duraklarından biri olması.

Çoğumuz”Acaba bu gece Okan’da ne var?” diye TV8’i açmıyor muyuz?

YERLİ DİZİ DENENMELİ
Okan’ın başta Twitter olmak üzere, sosyal medyadan TV8’in tanıtımına ve izlenirliliğine yaptığı katkıyı da unutmayalım.
Bu büyük katkı, SBT verilerinde fazla görünmüyor; görünmesini beklemek de hayal olur!
Ancak Eylül ayında reytingler, kitabına uygun ölçülmeye başlanırsa; işte o zaman Okan’ın reytinge olan büyük katkısı net bir şekilde ortaya çıkacaktır.
TV8’e dair sürpriz senaryo şu olabilir aslında: Okan aynen devam edecek, ‘Telegol’ transferinin üzerine bir de haftada hiç olmazsa iki gün yerli dizi denenecek.
Hatta son dönemin ‘fazla diziyle yola çık, tutanla devam et’ taktiği bile uygulanabilir. TV8 şu an bu riski alacak kıvama geldi.
Tabii yeni sezona dair bu sürpriz arayışlarının, ana akım kanallar düzeyinde olmasını kimse beklemiyor ama TV8 kendi liginde bir dizi dahi tuttursa çok şey değişir, devamı gelir.
Tutmazsa da TV8’in kaybedecek fazla bir şeyi olmaz!

Mevlüt Tezel / Sabah

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR