Televizyon

TV kanalları İzdivaç programlarının yerine yeni format arayışında

RTÜK, uzun dönemdir tartışılan evlilik ve izdivaç programlarıyla ilgili beklenen hamle geldi. RTÜK, tek tek kanal yöneticileriyle görüşmesinin sonuçları gelmeye başladı. İlk toplantı pazartesi günü Kanal D ile yapıldı. Toplantının ardından Asuman Dabak‘ın sunduğu ‘Gel Barışalım’programını yayından kaldırdığı ve yapımcı firmanın yeni bir format aradığı öğrenildi.

SEDA AKGÜL’DEN ‘İZİN’ AÇIKLAMASI

RTÜK,  geçtiğimiz perşembe günü ise Fox TV yönetimiyle görüştü. Kanal yöneticileriyle toplantı yapan RTÜK, Seda Akgül’ün sunduğu ‘Ne Seninle Ne De Sensiz’ programının kaldırılmasını isteyince Kanal yönetimi apar topar programı tatil etti. Programın sunucusu Seda Akgül,  “Yaz dolayısıyla kısa bir ara veriyoruz. İçeriğimizi de biraz zenginleştireceğiz, değiştireceğiz, yenileştireceğiz ve tekrar en yakın zamanda karşınızda olacağız. Çok çok yakında…” şeklinde açıklama yaptı. Fox TV’deki program iyi reytingler alıyor  hatta AB sıralamasında 19’uncu sırada yer alıyordu.

ZUHAL TOPAL’LA İZDİVAÇ YAYINDAN KALKTI

RTÜK’ün Cuma günü ise görüşme sırası Star TV’deydi. Aynı durum Star TV yönetimine de söylendi ve ‘Zuhal Topal’la İzdivaç’ programının yapılmaması kararlaştırıldı.

RTÜK, Perşembe günü ilk olarak Show TV ekibiyle görüştü. Kanal yöneticileri Seda Sayan’ın bu dönem izdivaç programı yapmayacağını, sadece cezaevi mağdurlarıyla ilgili bir program yapacaklarını bildirdiler.

ATV İLE HENÜZ GÖRÜŞÜLMEDİ

atv’de Esra Erol‘un sunumuyla ekrana gelen ‘Esra Erol’da’ isimli programın akıbeti henüz belli olmadı. Çünkü, RTÜK  atv ile henüz görüşme gerçekleştirmedi. Ama Esra Erol’un programının bu haliyle yoluna devam etmeyeceği öngörülüyor. Program ya yayından kalkacak ya da format değiştirecek.

Hatırlanacağı gibi Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan 690 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yeni bir düzenlemeye tabi tutulan programların çocukların televizyon izlediği saatlerde yayınlanamayacağına dair kural getirilmişti.

 

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu