ReytingTelevizyon

TV kanallarının Ocak ayı karneleri nasıl? İşte, en çok izlenen kanallar

2018 yılı tıpkı diğer yılların yaptığını yapıp hızla ilerliyor. 2018’in Şubat ayının başlarındayız. Reyting sonuçları, TV kanallarının karne heyecanı anlamına geliyor. Peki, Ocak ayında hangi kanal en çok izlendi? Zirvede hangi kanallar var?Posta gazetesi yazarı Mesut Yar, bugünkü yazısının konu başlıklarından birini TV kanallarının Ocak ayı izlenme performanslarına ayırdı. İşte çarpıcı sonuçlar…

OCAK AYININ GALİBİ ATV

Ocak ayının birincisi ATV oldu. Kuşkusuz bu sonucun ortaya çıkmasında kanalın iyi izlenme oranları yakalayan dizilerinin yanı sıra gündüz kuşağında Müge Anlı ve Esra Erol gibi iki önemli silahı da bulunuyor.

ATV’nin ardından ikinci olan kanal ise aslında sürpriz sayılır. Fox TV Ocak ayının en çok izlenen ikinci kanalı oldu. Star TV 3. kanal olurken onu 4. sırada Show TV izledi.

KANAL D’NİN DURAKLAMA DÖNEMİ DEVAM EDİYOR

Diğer sürpriz sayılacak sonuçlardan birisi de Kanal d’nin 5. sırada yer alması. Uzun süredir en çok izlenen kanallar listesinde geçmişte çok parlak bir grafik çizen Kanal d, geçtiğimiz Ocak ayında da o eski başarısından hayli uzakta kaldı.

PRIME TIME’IN KRALI STAR TV

Diğer ilginç bir sonuç ise TV’nin en çok izlendiği zaman dilimini ifade eden “prime time”da en çok izlenen kanalın Star TV olması. Kuşkusuz bu sonuç reklam gelirlerine olumlu katkısı açısından oldukça anlamlı bir başarıyı ifade ediyor. Bu sonucun ortaya koyduğu gerçek; Star TV dramalar ünitesinin açık ara büyük işler başardığı gerçeği. Star TV’nin yüksek izlenme oranları yakalayan ve diğer kanallara oranla tutan dizi seçimindeki başarısı adeta parmak ısırtıyor. Ufak Tefek Cinayetler, Fazilet Hanım ve Kızları, İstanbullu Gelin, Söz gibi diziler en çok izlenen diziler arasında yer alıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu