Televizyon

TV KUMANDASI İLE ALIŞVERİŞ DEVRİ BAŞLIYOR

TV-kumandasi

Destekten TR

Pay Pal ile televizyon reklamlarından alışveriş uygulaması başladı

Destekten TR

Yeni Pay Pal uygulaması televizyon reklamlarında görülen ürünlerin uzaktan kumanda ile anında satın alınmasına olanak veriyor.
Geçtiğimiz Kasım ayında yeni bir iPad uygulaması çıkararak tüketicilere izledikleri programlarda yer alan ya da programlardaki ürünlere benzeyen ürünleri uygulama ile satın alma olanağı sunan Ebay‘in ardından, firmanın ödeme kolu ve son zamanlarda çok kanallı ödeme seçenekleri ile sık sık karşımıza çıkan PayPal de TV ile alışveriş i birleştirme adına ilk adımını attı.

Destekten TR

ABD’nin en büyük TV yayıncılarından olan Comcast ile bir anlaşma yaptıklarını açıklayan PayPal, Comcast izleyicilerine reklamlarda gördükleri ürünleri kumandaları ile ya da mobil cihazları ile PayPal ile ödeyerek satın alma olanağı sunmaya başlayacak.

Tüketicilerin TV izlerken de internete bağlı kaldıkları, bunun yanı sıra TV şovlarında gördükleri ürünleri satın almak istediklerinin ortaya çıktığını açıklayan PayPal Başkan Yardımcısı Scott Dunlap, TV’nin alışveriş için yepyeni bir kanal olacağını da ekledi.

Kullanıcıların TV programlarında gördükleri içeriklerle alakalı satın alım ya da bağış yapabileceklerini belirten Dunlap, Comcast’in programları kaydedip daha sonra izleme hizmeti TiVo ile çalışmalar yaptıklarını, yayına başladıklarında TiVo kullanıcılarının kaydettikleri programlarda yer alan reklamlar üzerinden PayPal ile satın al butonuna tıklayarak ürünleri satın alıp, ardından izledikleri programa kaldıkları yerden devam edebileceklerini paylaştı.

Dunlop, izlenilen programlar esnasında kullanıcıların PayPal dijital cüzdanlarına kuponların da yükleneceğini açıkladı.

Samanyoluhaber

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR