Teknoloji

TV satın alacaklar için taksit sayısında değişikliğe gidildi…Karar tüketiciyi mutlu edecek

TV ve cep telefonlarına taksit konusunda yeni gelişme… Fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyonların satın alınmasında 3 ay olan taksit sınırını 9 aya yükselten düzenleme bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni gelişmenin tüketicilerin işini kolaylaştıracağı konuşuluyor. Cep telefonlarına ise 6 taksit yapılabiliyor.

TV SATIŞLARINA 9 TAKSİT İMKANI

Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliğin 12/B maddesinin ikinci fıkrasında yapılan değişiklikle fiyatı üç bin Türk Lirası’nın altında olan televizyon satışlarında banka kartları ve kredi kartlarına dokuz ay taksit uygulanacak.

CEP TELEFONUNA 6 TAKSİT

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında yapılan düzenlemeyle, taksit süreleri; televizyon ile ses ve görüntü sistemleri satışlarında
üç ay, bilgisayar ve tablet bilgisayar ile fiyatı 3 bin 500 TL’nin üzerinde olan cep telefonu satışlarında altı ay olarak
belirlenmişti.

PAZARIN YARISINI OLUŞTURUYOR

Elektronik Cihazlar İmalatçıları Derneği (ECID) verilerine göre sektör 2017’de 2.5 milyon adetlik pazar elde etmişti. Elektronik Cihazlar İmalatçıları Derneği (ECID) verilerine göre 3 bin TL altı TV’ler toplam pazarın yüzde 45’ini yani yaklaşık yarısını oluşturuyor. Bu da yaklaşık 1 milyon civarında TV demek. Sektör yetkilileri taksit sayısının dokuza yükseltilmesiyle birlikte satışların yüzde 20-25 artacağını öngörüyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR