Medya

TV100’den A Haber ve NTV’ye meslek etiği çıkışı

tv100 kanalı büyük bir başarıya imza atarak Ermenistan’ın Azerbaycan Gence’ye yaptığı korkunç saldırıyı dünyaya duyurmuştu…tv100 ekibinin çektiği görüntülerin NTV ve A Haber’de tv100 logosu silinerek yayınlanmasına kanaldan tepki geldi. Kanalın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada iki kanala da sitem ifadeleri dikkatlerden kaçmadı.

TV100’DEN MESLEK ETİĞİ ÇIKIŞI

Ermenistan ordusunun, ateşkesin üzerinden 24 saat geçmeden, Azerbaycan’ın Gence kentine füzelerle saldırdı. Saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 9’a yükseldi. Hain saldırıda 34 kişi de yaralandı.

İşgalci Ermenistan’ın Gence’ye yapılan saldırıyı muhabir Burak Ersemiz ile kameraman Bülent Kördemirci’nin yayınıyla dünyaya ilk duyuran kanallardan biri tv100 oldu.

Kanal tv100’den yapılan açıklamada görüntülerinin izin almadan ve tv100 logosunu blurlayarak kullanıldığı iddia edildi.

NTV ve A Haber’e tepki gösteren kanal, sosyal medya hesabından meslek etiği çıkışı yaptı.

Tv100 yaptığı paylaşımda, “tv100 Gence’de ateşkese rağmen gerçekleştirilen saldırıyı tüm boyutlarıyla dünyaya aktarırken NTV ve A Haber, meslek etiğini çiğneyerek görüntülerimizi izinsiz kaynak belirtmeden tv100 logosunu kapatarak kullandı.” ifadeleri yer aldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu