Sosyal Medya

Twitter artık daha özgür, daha esnek… 140 karakteri aşıldı mı?

Twitter an itibarıyla 140 karakterde duygularınızı anlatın kıskacını esnetti. “Daha zeki olmalısınız” uyarısı ile kullanıcıları canından bezdiren ama yine de dünyanın vazgeçilmez, tartışmasız en çok kullanıcısına sahip mikroblog sitesi olan Twitter bugün çok büyük yenilikler ile güne başladı… İşte twitterın son yenilikleri ve twittera eklenen yeni özellikler…

Kurulduğu ilk günden beri düşüncelerinizi 140 karakter içinde anlatmanıza izin veren ancak bu 140 karakter içine etiketlediğiniz kişilerin isimlerini de dahil ederek kullanıcıları zor durumda bırakan, sesli harflerin kullanımdan çıkarılmasına sebep olan sosyal medya devi Twitter esnemek zorunda kaldı.

Twitterda neler değişti? 

Twitter yaptığı açıklamayla dünya çapında genişletilmiş tweetleri devreye almaya başladığını iletti. Artık fotoğraflar, GIF animasyonlar, videolar, anketler gibi medya eklentileri 140 karakter sınırlaması içinde değerlendirilmeyece ve alıntılanan tweetler de karakter sınırı içinde sayılmayacak.

Teknoloji dünyasına yakın olanlar şirketin yeni bir cevap yöntemini de test ettiğini, bu yeni yöntem gerçekleşirse bir kullanıcıya veya kullanıcılara tweet ile cevap verirken, eklenilen kullanıcı adlarının da karakter sınırlaması içinde sayılmayacağını belirtiyorlar. Ve eğer twitterda bir seferde birden fazla kişiye cevap veriyorsanız, deniliyor ki “Twitter tüm bu kullanıcı adlarını tweetin 140 karakterlik sınırı içinde saymayacak.” Bu olumlu gelişmeler twitter kullanıcıları tarafından iyi bir gelişme olarak yorumlandı.

Çok da sevinmemek lazım!

Her ne kadar Twitter, 140 karakter limitinde esnekliğe gitti denilse de bu uzun uzun paylaşımlar yapabileceğiniz demek değil. Yalnızca paylaştığınız link ve fotoğraflar, 140 karakter limiti dışında tutulacak. Yani hala zeki olmak zorundayız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu