Sosyal MedyaTeknoloji

Twitter hesap silme kararından vazgeçti

Twitter, etkin olmayan hesap sahiplerine uyarı e-postaları göndererek aktif olmayan hesapların silineceğini açıklamıştı ki gelen tepkilerle bu karardan vazgeçti. Açıklanan karara göre pasif hesap sahiplerinin 11 Aralık’a kadar oturum açmaları istenmiş aksi halde pasif olan hesaplar kaldırılacağı duyurulmuştu.

The Verge’ye konuşan Twitter üst düzey yetkilisi altı aydan daha uzun bir süredir oturum açmayan herhangi bir kullanıcının hesabının kayıtlı olduğu mail adresine uyarı maili atacaklarını sonrasında pasif hesapları silebileceklerini ifade etmesi tepkileri de beraberinde getirdi.

Yetkili, “Kamuya açık hizmet etme taahhüdümüzün bir parçası olarak, kişilerin Twitter’da güvenebilecekleri daha doğru ve güvenilir bilgiler sunmak için etkin olmayan hesapları temizlemek için çalışıyoruz. Altı aydan uzun bir süredir Twitter’a giriş yapmamış birçok hesaba, uzun süre kullanılmadıkları için hesaplarının kalıcı olarak kaldırılabileceğini bildirmek için bir şekilde onlara erişmeye başladık.” şeklinde konuşmuştu.

TWITTER’DAN YENİ VAZGEÇTİK AÇIKLAMASI

Ancak çok sayıda kişi, kaybettikleri yakınlarını anmak için hesaplarını bir vesile olarak kullandığını söyleyerek bu politikaya karşı çıktı.

Bir yatırım şirketinde iletişim uzmanı olarak çalışan Drew Olanoff, TechCrunch internet sitesine yazdığı makalesinde bu haberi duyunca, “kalbinin acıdığını”, dört yıl önce ölen babasının Twitter hesabını halen onu anmak için kullandığını yazdı.

Bu tepkilerin üzerine Twitter, bu durumu göz önünde bulunduramadıklarını, hayatını kaybeden kullanıcılarının hesaplarını bir anıt haline getirmek için bir yöntem bulana kadar bu politikadan vazgeçtiklerini aktardı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu