Teknoloji

Twitter işsizlerin umudu oluyor

Twitter, Türkiye’den kullanıcıların da katılacağı Avrupa çapında #İşBulmaFuarı başlatıyor ve kullanıcısı olduğu tüm şirketleri ve iş arayanları 19 Mayıs Perşembe günü sanal #İşBulmaFuarı platformunda buluşmaya davet ediyor. Alanında tek olan bu online fuar çerçevesinde farklı sektörlerden ve ülkelerden şirketler, Tweet atarak bünyelerindeki açık pozisyonlara en uygun adayları bulmaya çalışacak.

Destekten TR

Twitter tabii ki iş arayanlar için de çok önemli platform. Bu nedenle iş arıyorsanız tecrübenizi Twitter’da yazarak belki de gelecekteki işvereninizin dikkatini çekebilirsiniz. Twitter; Türkiye özelinde bu önemli sosyal kampanya için hashtag’i #İşBulmaFuarı olarak belirledi. Uluslararası alanda ise #JobFair hashtag’inden fuarı takip edebilir.

Destekten TR

 

Destekten TR

Twitter Avrupa çapında #İşBulmaFuarı başlatıyor

Twitter, Avrupa çapındaki tüm şirketleri 19 Mayıs’ta sanal #İşBulmaFuarı üzerinden buluşmaya davet ediyor. Alanında tek olan bu online fuar, Türkiye dahil hem işverenleri hem de iş arayanları Avrupa çapında bir araya getiriyor.

Tüm gün boyunca farklı sektörlerden ve ülkelerden şirketler, Tweet atarak bünyelerindeki açık pozisyonlara en uygun adayları bulabilmek için çalışacak.

Twitter tabii ki iş arayanlar için de çok önemli platform. Bu nedenle siz de iş arıyorsanız tecrübenizi 140 karaktere kadar anlatarak potansiyel işvereninizin dikkatini çekebilirsiniz.

İnsan kaynakları veya eğitim alanlarındaki uzmanlar da yine #İşBulmaFuarı hashtagini kullanarak hem sanal ortamda çevrenin nasıl genişletilebileceği hem de hayallerdeki işi bulmaya dair ipuçları hakkında Tweet atabilecekler.

Twitter Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Avrupa Pazarlama Direktörü Brian Lavery, Twitter’ın profesyonel iş hayatındaki önemini şu sözlerle aktarıyor: “Hayatta hangi işi yapıyor veya hangi işi yapmak istiyorsanız Twitter profesyonel profilinizi ve çevrenizi genişletmeniz, iş bulabilmeniz veya ilgilendiğiniz mesleklerle ilgili haberleri takip edebilmeniz için çok büyük bir platform.”

“İşverenseniz Twitter; şirketinizi online platformlarda hareketlendirmek ve iş fırsatlarınıza en uygun adayları bulabilmek için mükemmel bir ortamdır. İşverenleri, iş arayanları ve sektörün uzmanlarını Twitter’da 19 Mayıs tarihinde #İşBulmaFuarı çatısı altında bir araya getireceğimiz için büyük bir heyecan duymaktayız. O gün herkesin kuracağı bağlantıları görmek için sabırsızlanıyoruz. Hem şirketlere hem de çalışanlara başarılar diliyoruz.”

#İşBulmaFuarı içinde nasıl yer alabilirsiniz?

Twitter; Türkiye özelinde bu önemli sosyal kampanya için hashtag’i #İşBulmaFuarı olarak belirledi. Şirketlerin ayrıca #Pazarlama, #Üretim, #Finans gibi sektörler özelinde veya #İstanbul, #Ankara, #Bursa veya #Trabzon gibi il bazında hashtagler koymaları da dikkatlerin çekilmesini sağlar.

Daha fazla bilgi için şirketlerin kaydolması gerekiyor. Kaydın ardından size özel bir bilgilendirme paketi alacak ve Twitter’ı iş bulma alanı olarak kullanmanın en incelikli yollarını öğrenmek amacıyla bir eğitim seansına katılabileceksiniz.

İş arayanlar ve sektörlerin uzmanları attıkları Tweet’lere hashtagleri ekleyerek #İşBulmaFuarı içindeki tüm sohbetlere katılabilecekler. Uluslararası alanda ise #JobFair hashtag’inden fuarı takip edebilir.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR