Sosyal MedyaTeknoloji

Twitter sahte hesapları sildi takipçi sayıları azaldı…Kimler etkilendi?

Twitter, beklenen hesap silme operasyonunu yaptı. Sosyal medya ağı Twitter,  son dönemde sahte haberlere ve sahte kullanıcılara yönelik çalışmalarını yoğunlaştırmıştı. Twitter’ın sahte hesapları silme kararı  pekçok sayıda Twitter hesabını etkiledi. Takipçi sayısını arttırmanın oldukça zor olduğu Twitter’da pekçok hesap sahibi düşen takipçi sayısından yakınıyor. Dünyadaki pekçok ünlü ve önemli isim de bu durumdan etkilendi.

KİMLER NE JADAR TAKİPÇİ KAYBETTİ?

Twitter; kilitli ve çok sayıda tweet göndermek gibi alışılmadık hareketlerde bulunan Twitter hesapları tespit ediliyor ve hesabını doğrulamayan kullanıcılar takipçi listelerinden çıkarılıyor.

Yeni önlemlerle birlikte kilitli ve çok sayıda tweet göndermek gibi alışılmadık hareketlerde bulunan Twitter hesapları tespit ediliyor ve hesabını doğrulamayan kullanıcılar takipçi listelerinden çıkarılıyor.

KATY PERRY’ NİN TAKİPÇİ SAYISI 2.5 MİLYON AZALDI

Twitter’in yaptığı bu düzenleme özellikle takipçi sayısı yüksek ünlü ya da fenomen hesaplarında düşüşe neden oldu. Örnek vermek gerekirse Twitter’ın en çok takipçi sayısına sahip kullanıcısı ABD’li şarkıcı Katy Perry’nin takipçi sayısı yaklaşık 2,5 milyon azaldı. Perry’nin takipçi sayısı şu an yaklaşık 108,1 milyon.

TWITTER’ IN ÖNLEMİ SİYASETÇİLERİ DE VURDU

Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın da takipçi sayısında 2,1 milyon azalarak 101,5 milyona düştü. 53,4 milyon takipçisi bulunan ABD Başkanı Donald Trump’ın takipçi sayısı da 300 bin azaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takipçi sayısı, 13 milyon 234 binden 13 milyon 29 bine düştü. Yani bir gecede 200 bin sahte hesap silindi.

ORTALAMA 4 TAKİPÇİ KAYBEDİLECEK

Şirketin hukuk bölümünün başkanı Vijaya Gadde, hesapların büyük çoğunluğunun ortalama 4 takipçi kaybedeceğini, ancak daha popüler hesapların takipçi sayısında daha ciddi bir düşüş olacağını belirtti.

Yeni önlemlerin hayata geçirilmesi sonrası Twitter’ın resmi hesabının takipçi sayısı da 7,7 milyon azaldı.


Twitter sosyal mecralar arasında büyük bir kitleye sahip olan, çok fazla üyeye sahip olan ve geniş kitleye hitap eden bir site olarak bilinmektedir. Twitter internet sitesinde insanlar paragraflardan ziyade kısa cümleler ile kendilerini ifade etmeyi başarıyorlar. Paylaştıklarının da daha fazla insana ulaşmasını, daha fazla takipçiye sahip olmayı istiyorlar. Sizler de Sadeceon.com sitesi sayesinde Twitter hesabınız için twitter türk takipçi satın alma arayışınızı sonlandırabilir ve twitter takipçi, beğeni veya retweet ve favori gibi hizmetlerin hepsinden faydalanabilme şansını elde edebilirsiniz.

Medyabey

Medyabey.com medyayı, televizyon ve dijital platformları odağına alan bir mecradır. Sitemizde ayrıca TV program ve dizi haberlerine, popüler teknoloji ve oyun haberleri içeriklerine de yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu