Teknoloji

Twitter’a “Direkt Mesaj” özelliği geldi

Twitter, kendisini yenilemeye devam ediyor. Twitter yeni bir güncellemeye daha imza attı. Son yıllarda kullanıcı sayısını hızla arttıran sosyal medya devi Twitter’a ‘Direkt Mesaj’ tuşu eklendi.

Popüler sosyal paylaşım platformu Twitter, yeni özelliklere doymuyor. Kullanıcılar için daha kullanışlı bir sosyal medya ortamını oluşturmak isteyen Twitter, kullanıcılarını mutlu etmenin peşinde.

TWITTER’DA ‘DİREK MESAJ’ DÖNEMİ

Yeni özellik bugünden itibaren uygulamaya kondu. Artık Twitter’da özel konuşmalar, eklenen yeni “Direkt Mesaj” fonksiyon tuşuyla yapılabilecek. Güncellemeden önce  tweet’lerin altında 4 simge yer alıyordu. “Yanıtla”, “Retweetle”, “Beğen” ve “Daha Fazla”. Bundan böyle ise tweetl’erin altında  fazladan bir buton daha olacak.

YENİ ÖZELLİK NEYE YARAYACAK?

Twitter’a eklenen bu yeni özellik sayesinde, bir tweet’i direkt mesaj ile paylaşmak ve özel bir sohbet başlatmak mümkün olabilecek.

Milyonlarca kullanıcı; arkadaşlarıyla, ailesiyle, önemli kişilerle, marka temsilcileriyle ve Twitter’da ilgilerini çeken herhangi biriyle özel bir görüşme başlatmak için Direkt Mesaj (DM) özelliğinden faydalanabilecek.

2015’te atılan Direkt Mesaj oranının yüzde 60 arttığı bildiriliyor. Özelden Tweet paylaşılmasında ise çok daha büyük bir gelişme kaydedildi.

TWITTER’DA 140 KARAKTERİN SAYISINDA DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?

Twitter”da bugüne kadar süregelen 140 karakter sayının değişip değişmeyeceği konusunda  Twitter CEO’su Jack Dorsey açıklama yaptı. Dorsey, yaptığı açıklamada 140 karakter sayısı artırılmayacağını söyledi.

En son yapılan DM güncellemesinin  DM özelinde var olan sohbetleri daha da artırıp Twitter’ı renklendireceği yönünde yorumlara neden oluyor.

DM fonksiyonu bugünden itibaren iOS ve Android üzerindeki Twitter’larda aktif hale geleceği haber veriliyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu