Sosyal MedyaTeknoloji

Twitter’da Elon Musk dönemi başladı… Mavi tıkla ilgili uygulama kullanıcıları kızdıracak

Sosyal medya Twitter’ı satın aldıktan hemen sonra merkez binaya elinde lavaboyla gelen milyarder işadamı Elon Musk, Twitter’ı satın alma sürecini geçtiğimiz günler itibarıyla nihayet tamamladı. Gelen son haberler, Twitter’da bazı yenilikler olacağını gösteriyor..

Webtekno haberine göre, Elon Musk, bundan aylar önce yaptığı açıklamalarda bot hesaplar ile “mavi tik” durumunu eleştirmişti. Musk’a göre her iki mesele de elden geçirilmeliydi. The Verge’de yer alan bir haberse Elon Musk’ın bu konudaki nihai kararını verdiğini öne sürüyor. Paylaşılan bilgilere göre Twitter, mavi tik ile ilgili yeni bir çalışma başlatmış durumda.

ARTIK PARAYLA

Edinilen bilgilere göre Twitter’da bugüne kadar ücretsiz olan mavi tik, bundan sonra parayla satılacak. Aslında şöyle; doğrulama yapıp mavi tik almak isteyen bir kullanıcı, bununla birlikte Twitter Blue abonesi de olmak zorunda olacak. Bu bağlamda; aylık 4,99 dolar olan Twitter Blue fiyatı, ilerleyen günler itibarıyla 19,99 dolar olacak. Halihazırda mavi tikli hesap sahibi olanlar, 90 gün içerisinde Twitter Blue satın almak zorunda kalacaklar. Aksi takdirde mavi tiklerini kaybedecekler…

Elon Musk, Twitter’daki bir paylaşımında doğrulanmış hesaplarla ilgili bir çalışma yapıldığını doğruladı:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu