Magazin

Twitter’da en çok takipçisi olan Katy Perry’nin takipçi sayısı ne kadar oldu?

Kardashian ailesinin Instagram’daki hakimiyeti devam ededursun sosyal medya devi Twitter’da dünyaca ünlü başka bir isim büyük bir başarıya imza attı. Tüm dünyada edindiği son takipçilerle Twitter’ın kraliçesi ünvanını alan dünyaca ünlü isim Katy Perry oldu.

Katy Perry,  Twitter’da çok önemli bir başarının altına imza attı. 31 yaşındaki dünyaca ünlü şarkıcı,  Twitter’da 90 milyon takipçi sayısına ulaşarak bu alanda bir rekor kırmış oldu.  Resmi Twitter hesabı da, Perry’yi dünyanın en çok takip edilen kişisi seçti.

Dünyaca ünlü 31 yaşındaki ABD’li şarkıcı Katy Perry, 90 milyon takipçiyle Twitter’da en çok takip edilen isim oldu.
Resmi Twitter hesabı, 1 Temmuz 2016 itibarıyla Katy Perry’yi şu sözlerle tebrik etti: ‘Şimdi parti zamanı, Katy Perry! Davetli listemizdeki 90 milyon kişiyle, gerçekten epey büyük bir dans pistine ihtiyacımız olacak.’

Katy Perry Twitter’ın bu açıklamasının üzerine ‘Lanet olsun, bu çok sıkı!’ diye yazdı.

2009’dan bu yana Twitter’da çok aktif olan Katy Perry’nin şimdiye kadar attığı 7 bine yakın tweet’i var. 90 milyon takipçiye karşılık, Perry’nin takip ettiği kişi sayısı ise sadece 160.

KATY PERRY KİMDİR?

Perry’nin asıl adı Katheryn Elizabeth Hudson’dır. 25 Ekim 1984’te ABD’nin California eyaletinde bulunan Santa Barbara’da doğdu.

Müziğe küçük yaşta babasının desteğiyle başladı. Kiliselerde gospel adlı müzik aletini çaldı. Babası rahip olduğu için sürekli olarak dini müzikler dinledi. İlk albümünü 2001 yılında ”Katy Hudson” ismiyle piyasaya çıkardı. Dini müziklerden oluşan albüm yeteri kadar ilgi görmedi. 2003 yılında liseden mezun olduktan sonra, 2004 yapımı The Matrix filminin kadrosunda vokalist olarak yer aldı.

2007’de Oscar ödüllü oyuncu Kate Hudson’la adının karışmaması için, sahne adı olan Katy Perry’i kullanmaya başladı. 2008 tarihinde ”One Of The Boys” adlı albümünü çıkardı. Albüm şarkılarından biri olan ”I Kıssed Girl” Bilboard Top 100 listesine girmeyi başardı. Albüm dünyada yedi milyondan fazla satış rakamına ulaştı.

Mavi gözlü olan Perry, sarışın olmasına rağmen genellikle saçlarını siyaha boyuyor. Vücut ölçüleri 92.5-62.5-88 cm’dir. 1.72 boyundaki Perry, 60 kilodur.

Perry, şarkıcılık kariyerinin dışında söz yazarlığı da yapıyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu