TeknolojiSosyal Medya

Twitter’dan radikal karar… Elon Musk açıkladı

Sosyak medya platformu Twitter’ın yeni sahibi milyarder işadamı Elon Musk, platformda ‘genel af’ için ilk adımı attı. Musk platforma geri dönmenin koşullarını da açıkladı.

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’da radikal bir karara imza atmaya hazırlanıyor.

Son olarak ‘Trump, Twitter’a dönsün mü?’ anketi açan ve çıkan sonuç doğrultusunda eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabını yeniden aktive eden Musk ‘genel af’ için ilk adımı attı.

The Verge’de yer alan habere göre, Musk, platformda askıya alınan hesaplar için bir ‘genel af’ önerdiğini duyurdu.

Ünlü milyarder geri dönmenin şartlarını da açıkladı. Musk, bu durumun ‘yasayı çiğnemeyen veya korkunç spam yapmayan’ kişi ve hesapları kapsayacağının altını çizdi.

Öte yandan Musk’ın yönetimi devralmasıyla pek çok üst düzey yönetici Twitter’daki görevinden istifa etti. Mevcut CEO Parag Agrawal’ın işine de son veren Musk, yeni uygulamaları devreye almaya ve işgücü kesintilerine yöneldi.

Bu süreçte dünyaca ünlü markalardan bazıları, Twitter’da yaptıkları reklam harcamalarını kesmeye ve Twitter reklamlarını durdurmaya başladı.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu