Medya

Uçankuş TV’de işten çıkarılan çalışanlar haklarını arıyor

Can Tanrıyar’ın sahibi olduğu Uçankuş TV’nin Maslak’taki binasının önünde bugün işlerine son verilen 80 çalışanın hak arayışı eylemi vardı…

Bir süredir maddi sorunlar ile boğuşan Uçankuş TV’de pandemiye rağmen iş akitleri fesih edilen 80 çalışan kanalın Maslak 1453 yerleşkesi içinde yer alan binası önünde bir basın açıklaması yaptı.

Çalışanlar, kanalın sahibi Can Tanrıyar’ı ‘sorumsuz’ davranmakla suçlayarak haklarını sonuna kadar arayacaklarını söyledi.

“ALINTERİMİZLE KAZANDIĞIMIZ HAKKIMIZI İSTİYORUZ”

Aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu basın emekçileri “Kimseden sadaka değil alın terimizle şerefimizle kazandığımız haklarımızı istiyoruz” diyerek Can Tanrıyar’ı protesto ettiler.

UçanKuş Tv‘nin patronu Can Tanrıyar tarafından işlerinden edilen, aylarca maaşları ödenmediği halde zorunlu izne gönderilen 80’den fazla basın emekçisi şimdi bu pandemi döneminde ne yapacağını kara kara düşünüyor…

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu