Medya

Uçankuş TV’de yeni dönem

Geçtiğimiz günlerde kanal personelinin işten çıkarılması ve alacaklarının ödememesiyle gündeme gelen Can Tanrıyar'ın patronu olduğu Uçankuş TV'de yeni dönem başladı. Kayyum atanan kanalda yeni bir döneme geçilmiş oldu.

Çalışanlarına aylardır maaş vermeyen, maaşını isteyen 80 basın emekçisini de tazminatsız olarak işten çıkaran Can Tanrıyar‘a yargı geçtiğimiz Mayıs ayında ‘dur’ demiş ve kayyum ataması kararı almıştı. 17 günlük tam kapanma dönemi nedeniyle bu atama bu sabah itibariyle yürürlüğe girdi ve Uçankuş Tv’de resmen kayyum dönemi başlamış oldu.

Televizyoncu Can Tanrıyar 27 Mayıs’ta 10 aydır nişanlı olduğu Tamar Oner ile evlenerek Göcek’e balayına gitmişti. Kayyum ataması sonrası Tanrıyar’ın balayını yarıda kesip İstanbul’a kanalın bulunduğu Maslak’a geldi. Mahkeme tarafından atanan denetim kayyumu ile uzun bir toplantı gerçekleşti. Ve böylece Uçankuş Tv’de resmi olarak kayyum dönemi başlamış oldu…

NE OLMUŞTU?

Uçankuş Tv’de %35 paya sahip olan ortağın şikayeti üzerine harekete geçen İstanbul 15. Asliye Ticaret Mahkemesi, Can Tanrıyar ile Ali Tanrıyar’ın Uçankuş‘taki hisselerine ihtiyati tedbir koydu. Böylelikle, hisselerin başkalarına satış veya devrinin önünü kesti.

KAYYUM ATAMASI

Mahkemenin aldığı karara göre; göreve başlayan kayyum, 4 ayda bir ayrıntılı bir rapor düzenleyerek şirketin mali durumunu ve ortak yapısı hakkındaki bilgileri mahkeme heyetine iletecek.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu