Yaşam

Ücretli öğretmenlikte sistem değişti! e-Devlet başvurusunu unutmayın!

Ücretli öğretmenler ve yeni dönem ücretli öğretmenler dikkat sistem değişti. Hali hazırda ücretli öğretmenlik yapanlar ve yeni dönem ücretli öğretmenlik yapmak isteyenler E devletten başvuru yapmanız  gerekiyor. Sistem değişti! Ücretli öğretmenler ve yeni dönem ücretli öğretmenler E devletten başvurmayı unutmayın! E devletten başvuru güncellemesi için son tarih ne zaman? İşte ücretli öğretmenlik e Devlet sistemi ve adım adım online başvuru…

E-DEVLET ÜZERİNDEÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ücretli öğretmenlik başvuruları tek çatı altında birleşti. Artık ücretli öğretmenlik başvurusu yapmak çok daha kolay. Alınan son kararla MEB Ücretli Öğretmenlik Başvuruları E-Devlet Üzerinden Yapılabilecek! Milli Eğitim Bakanlığı ücretli öğretmenlik başvuruları bundan sonra e-devlet üzerinden yapılabileceği açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı il milli eğitim ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ücretli öğretmen alımında ücretli öğretmenlik başvuru sisteminde köklü bir değişikliğe giderek artık ücretli öğretmenlik başvurularını e-devlet turkiye.gov.tr adresinden almaya başlayacak. E- devlet başvuru sistemine geçen il ilçe milli eğitim müdürlükleri, bu konuda adayların başvuru için müdürlüklere gelmesini önlemiş olacak. E-devlet üzerinden başvurular alınıp adaylara mail veya telefon yoluyla ücretli öğretmenlik başvurusunun değerlendirilip ulaşılacak.

e-Devlet  turkiye.gov.tr adresinden giren ücretli öğretmen adayları buradan başvuru yapmak istediği branşları seçip, ek dosyaları da yükleyebilecek. E- devlet başvuru sistemi ile bakanlık adayların kimlik bilgilerini KPSS puanlarını kontrol edecek. E-devlet üzerinden başvuran adaylara e devlet başvuru sisteminden 2 seçenek geliyor. Bu seçeneklerden 1. cisi eğitim bilgileri, 2. cisi ise başvuru yapacağı il il ilçe adaylar tercihlerini doldurduktan sonra KAYDET yaparak sisteme ücretli öğretmenlik başvurusu yapılmış olacak.

ARTIK BAŞVURULAR E-DEVLET ÜZERİNDEN
E-devlet üzerinden bilindiği üzere pek çok işlemimizi gerçekleştirebilmekteyiz. Bundan sonra artık Milli Eğitim Bakanlığı ücretli öğretmenlik başvurularını da gerçekleştirebileceğiz. Hemen 2017 – 2018 bahar dönemi ücretli öğretmenlik başvuruları için E-Devlet’e giriş yapınız.

E-Devlet’in arama bölümüne ücretli öğretmenlik yazdığınızda karşınıza direkt olarak yeni sunulan sistem gelecektir. Buradan KPSS bilgilerinizi yükleyebilir, formasyonunuzun olup olmadığı hakkında bilgi verebilir ve başvurularınızı internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığının yeni sunmuş olduğu bu hizmet aracılığı ile on binlerce öğretmen adayı için artık ücretli öğretmenlik başvuruları daha kolay olabilecek. İstediğiniz il için e-devlet üzerinden başvuru yapabileceksiniz.

E Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik için başvuru yapmak için TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu