Sinema

Üçüncü haftasında Mucize Aşk 2’nin gişedeki performansı nasıl sonuçlandı?

Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini yaptığı ve oynadığı Mucize 2 Aşk’ın gişede nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyordu. Rakamlar Mucize Aşk 2’nin Türk izleyicisinin beğenisini kazandığını gösteriyor. Film, üçüncü hafta sonunda da gişenin birinci sırasında yer alarak dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Box Office Türkiye verilerine göre gösterimdeki üçüncü hafta sonunu geride bırakan Mucize 2 Aşk,  liderliğini korudu.

Mahsun Kırmızıgül imzalı Mucize 2 Aşk, hafta sonunda 177.159 seyirci tarafından izlenerek Box Office Türkiye hafta sonu listesinin birinci sırasında yer almayı sürdürdü. Film böylelikle bu yıl içerisinde Organize İşler Sazan Sarmalı ve 7. Koğuştaki Mucize’den sonra üst üste üç hafta sonunu gişenin zirvesinde geçirmeyi başaran üçüncü yerli yapım oldu. Film toplamda ise şu ana kadar 1.369.215 seyirci tarafından izlendi.

Sadece haftanın değil yılın en merak edilen yapımlarından olan Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi (Star Wars: The Rise of Skywalker), gösterimdeki ilk üç gününde 165.100 seyirci tarafından izlendi. Filmin prömiyeri akabinde aldığı negatif yorumların Türkiye seyircisinde de bir karşılığı olduğunu, yine J.J. Abrams’ın yönettiği The Force Awakens’ın açılış performansının yarısına bile erişememesinden görebiliyoruz.

Vizyondaki beşinci hafta sonunu geride bırakan Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu, 89.909 seyirciyle listenin üçüncü sırasında yer alırken, bir önceki hafta sonu gösterime giren Aman Reis Duymasın 78.844 seyirciyle dördüncü basamakta kendine yer buldu. Haftanın bir diğer yeni filmi Kırk Yalan ise, 57.552 seyirciyle Box Office Türkiye’nin beşinci sırasında yer alan yapım oldu.

20 – 22 Aralık 2019 “Hafta Sonu Box Office Türkiye” detaylı sıralamasını görmek için tıklayınız

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu