MobilTeknoloji

Ucuz İphone hayalleri suya mı düştü? iPhone 8 kaç lira?

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili iddialar hız kesmiyor. Patent başvurusu ile iPhone 8 ve diğer modeller ile ilgili yeni ipuçları veren Apple’ın son bombasının iPhone 8 olması bekleniyor. Peki iPhone 8 kaç lira olacak, İphone 8 ne zaman tanıtılacak ve ne zaman satışa çıkacak. iPhone 8 teknik özellikleri hakkında çıkan haberler cihaz hakkında bilgi sızdırmaya devam ediyor.

Business Insider’da yer alan habere göre, iPhone 8’in fiyatı 1500 dolara kadar çıkacak. Yani iPhone cihazını ucuza almak hayalleri şimdilik suya düştü diyebiliriz. Apple önümüzdeki aylarda iPhone lansmanı gerçekleştirecek. Her ne kadar “Ucuz iPhone” olarak da anılan “iPhone SE”nin yeni sürümüne yer vereceği iddiası bir süredir medyada yer alsa da Techradar’ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, iPhone SE 2 bu yılki lnsmanda yer almayacak.

blank

Yine aynı haberde yer alan iddiaya göre, Apple bu modeli önümüzdeki yıl tanıtacak ve satışa sunacak.
Geçtiğimiz günlerde ABD merkezli teknoloji devi Apple yanlışlıkla henüz tanıtılmayan ve hakkında onlarca iddia ortaya atılan iPhone 8’deki özelliği yanlışlıkla doğrulamıştı.

Apple, HomePod için geliştiricilere sunduğu yazılım ile iPhone 8’in tasarımını ve yüz tanıma özelliğini doğrulamış oldu. Zira söz konusu yazılımı inceleyen Steve Troughton, iPhone 8’de yüz tanıma özelliğinin olacağına dair kanıtlar buldu.

Guilherme Rambo ise yazılımda iPhone 8’in çerçevesiz form faktörünü buldu. Apple’ın yanlışlıkla yayınladığı Apple HomePod firmware yazılımından iPhone 8 hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.
Yanlışlıkla yayınlanan kodlara bakılırsa iPhone 8 hem ön hem de arka kamerasıyla 4K videoları saniyede 60 kareyle kaydedebilecek.

iPhone 8 ile ilgili Apple’ın resmi açıklaması ne olmuştu?

Apple’ın en yetkili ismi CEO’su Tim Cook bir açıklama yapmıştı. Şirketin mali durumu ile ilgili konuşan Apple’ın CEO’su Tim Cook, iddiaların aksine yeni iPhone modelinin gecikmeyeceğini ve lansmanın Eylül’de yapılacağının sinyalini vermişti. Gelen son sızıntı haberlere bakılırsa iPhone 8, Samsung’un amiral gemisi Galaxy S8’e benzer bir yapıya sahip olacak.

Daha önce Apple’ın henüz tanıtmadığı ürünleri ile ilgili başarılı tahminleri ile adını duyuran Slashleaks’in yayınladığı son karelere bakılırsa iPhone 8, Galaxy S8’deki gibi çerçevesiz bir ekrana sahip olacak.
Zira sızan karelerde, cihazın sim giriş yeri gösteriliyor ve bu sayede de nasıl bir tasarıma sahip olduğu net bir şekilde görülebiliyor.

iPhone 8 teknik özellikleri ile ilgili sızıntı bilgiler şu şekilde:

iPhone 8 modelinin kablosuz şarj teknolojisiyle geleceği yönündeki iddialar iPhone 8’in kablosuz şarj pedine ait olduğu iddia edilen görüntülerle destekleniyor. Ancak bununla birlikte Apple’ın, kablosuz şarj etme, 3D tarayıcı, Dokunmatik Kimlik ve OLED ekranı gibi yeni özellikleri telefona eklemekte güçlük çektiği söyleniyor.

iPhone 8 lansmanı ne zaman?

Digitimes’ın en son raporu, diğer kaynaklardan farklı olarak iPhone 8 üretiminin henüz başlamadığını ve telefonun en erken Kasım veya Aralık aylarında piyasaya sürülebileceğini iddia ediyor. Daha önce Apple’ın henüz tanıtmadığı ürünleri ile ilgili başarılı tahminleri ile adını duyuran teknoloji analisti John Gruber iPhone 8’in fiyatı ile ilgili yeni bir iddiada bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu