GündemSpor

UEFA’dan flaş karar… İstanbul terörist saldırısı ardından saygı duruşu

Daha önce elim saldırıyı sadece kınamakla yetinen UEFA’dan, İstanbul’da yaşanan patlamada hayatını kaybedenler için flaş karar geldi. UEFA, EURO 2016’da bu gece oynanacak Portekiz-Polonya maçı öncesi saygı duruşu yapılacağı bildirildi.

UEFA, Euro 2016 kapsamında bu akşam Portekiz-Polonya maçı oynanacak. Maç öncesinde İstanbul’da meydana gelen elim saldırı ve patlamalar sonrasında hayatını kaybedenler için saygı duruşu yapılacak.

İstanbul’daki patlama ardından sadece kınamakla yetinerek saygı duruşunun yapılmayacağına karar veren UEFA gelen tepkiler ve  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in girişimleriyle flaş bir karar aldı. Buna göre UEFA, EURO 2016’da 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasına karar verdi.

Bilindiği gibi UEFA daha önce Fransa’da yapılan saldırının ardından, bünyesindeki tüm organizasyonlarda maç öncesinde bir dakikalık saygı duruşu yapılmasını ve siyah bant takılmasını onaylamıştı. Türkiye için saygı duruşunu yapmayacağını duyurması da büyük tepkiler almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu