Spor

UEFA’dan Hitler’in ruhunu okşayan karar! Medyanın bilindik isimleri haksız karara nasıl tepki gösterdi?

EURO 2024’e Türkiye’nin mi yoksa Almanya’nın mı ev sahipliği yapacağı sorusu cevabını buldu. UEFA Yönetim Kurulu, oyunu Almanya’dan yana kullandı. Böylece Almanya dev organizasyona ev sahipliğini üstlenmiş oldu. Ama spor camiasından çok sayıda isim sonuca tepki gösterdi. Tepki koyanların hepsi Türkiye’ye haksızlık yapıldığı düşüncesini ortaya koydu.

MEDYANIN KALEMLERİ UEFA’NIN ALMANYA KARARINA NASIL TEPKİ VERDİ?

İşte, medyanın ve spor camiasının bilindik isimlerinden EURO 2024 sonucuna tepkiler:

HAŞMET BABAOĞLU: tv’lere bakıyorum, turnuvayı biz alamadığımız için hayal kırıklığı ve öfke var.. oysa Avrupa ayakta kalmak için Almanya’nın merkezleştirilme çabasını güçlendiriyor.. UEFA da bu sürecin bir parçası…

ERSİN ÇELİK: Bundan sonra hiçbir şampiyonaya talip olmayalım. Bize verilmek istenmeyen, organizasyonların peşinden koşmak ülke olarak enerjimizi tüketiyor. UEFA da tıpkı Avrupa Birliği gibi bir Hristiyan Kulübü tavrı sergiliyor. Bırakalım onlar getirip bize teklif etsinler.

FUAT KOZLUKLU: Şaşırmadım. Irkçı Avrupa. UEFA, Türkiye’nin yanı sıra Almanya’nın aday olduğu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na (UEFA EURO 2024) ev sahipliği yapacak ülkeyi bugün İsviçre’nin Nyon kentindeki merkezinde düzenlenecek törenle açıkladı. Tarihi karar; UEFA #EURO2024 için ALMANYA dedi.

BÜLENT TİMURLENK: UEFA’ya üye 55 ülke var. Oy hakkı olan ise UEFA yönetim kurulu. Koskoca organizasyon için 16 yönetim kurulu üyesi yerine 55 ülkeye oy hakkı verilmediği sürece hep bu sonuç çıkar bizim için.. Memleketimin gençleri ve çocukları için üzgünüm. Bayram olacaktı.

TURGAY DEMİR: Hitler’in ruhunu okşayan UEFA…

ŞANSAL BÜYÜKA:  Mesut Özil’i biz mi linç ettik kardeşim? Almanya ile kupalar kazanan futbolcuyu biz mi linç ettik? Türklerin yaşadığı evleri biz mi kundakladık? UEFA, haklının değil güçlünün yanında yer aldı.

SERKAN KORKMAZ: FFP ile falan çok güvenilen UEFA bu işte! Platini’si, Ceferin’i vs hepsi aynı. Şampiyonlar Ligi’nde neden VAR yok sizce? Alman Hükümeti’nin neredeyse istemediği organizasyonu global bir kaç firma ve futbol lordları zorla Almanya’ya verdi. Konu; budur! Konu her zaman; paradır!…UEFA’nın bugüne kadar herhangi bir panosunda, filminde, pankartında “özgür basın”, “insan hakları” gibi konulara girdiğini gören, duyan, bilen var mı? YILLARDIR KOLPADAN #NoToRacism pompalıyor oysa. Bugün ne kadar allengirli bir çatı örgüt olduğu tescillenmiş oldu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu