Yerli Dizi

Ufak Tefek Cinayetler yeni sezonda reyting şoku yaşıyor

Geçtiğimiz sezonun flaş dizi projelerinden olan Star TV’de yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler reyting şoku yaşıyor. Dün akşam yeni bölümüyle ekrana gelen dizi, Genel/Total kategorisinde 18. sıraya kadar düştü. AB kategorisinde 6. sırada yer alan dizi, önümüzdeki haftalarda düşük reytinglerin kabusa dönüşme ihtimali belirdi. Ufak Tefek Cinayetler’in 2. sezonunda reyting şoku yaşamasında ortak kanı hikayenin belli bir noktada kilitlenmesi ve tekrara düşmesi..

REYTİNGLERİ DÜŞÜŞE GEÇTİ

Açıklanan reyting sonuçlarına göre Genel kategorisinde Fox TV’de yayınlanan Kadın dizisi birinci oldu. Birkaç sezondur yayın günlerinde zirveye oynayan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ise ikinci oldu.

UFAK TEFEK CİNAYETLER ÇAPTAN MI DÜŞÜYOR?

İzleyicilerden senaryo ile ilgili eleştiri alan Ufak Tefek Cinayetler’in başrol oyuncularından biri de geçtiğimiz hafta cinayete kurban giderek diziden ayrılmıştı. İlk sezonunda işlenmiş bir cinayetin geçmişe dönük perde arkasını anlatan Ufak Tefek Cinayetler’de herkes kimin öldüğünü merak ediyordu.

AB KATEGORİSİNDE DİRENMEYE DEVAM EDİYOR

Sezon finalinde hiç beklenmeyen bir kişi öldü. Bu isim Edip’ti. İkinci sezon da katilin kim olduğu üzerine kurulmuştu. Ancak dizideki merak unsurunun hep benzer türde kurulması izleyicilerden tepki aldı. Ayrıca geçtiğimiz hafta Arzu karakterini canlandıran Tülin Özen diziden ayrıldı. Ünlü oyuncunun kendi istediğiyle diziden ayrıldığı söylendi. Özen’in diziden çıkışı ise yine bir cinayetle oldu. Ufak Tefek Cinayetler’de Arzu bir anda Edip’in katili oldu ve öldürüldü. İzleyicilerin asıl tepkisi ise reyting sonuçları ile yansıdı. Dizi dün akşam yayınlanan bölümü ile Genel kategorisinde 18. sırada AB’de ise 6. sırada yer aldı.

SENARYODA DARALMANIN ROLÜ BÜYÜK

Kuşkusuz bu sonucun ortaya çıkmasında sık sık flashback’lerin devreye girmesiyle yaşanan karmaşa ve de senaryonun tekrara düşüp kısır döngüye düşmesinin etkisi büyük.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu