Dijital PlatformlarYerli Dizi

Ufak Tefek Cinayetler’in yapımcısından iddialara açıklama

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), son günlerde çokça şikayet alan o diziye yüklü bir para cezası kestiği haberine yapım şirketinden açıklama geldi… Bugün medyada da yer alan haberde dizide işlenen konunun Türk aile yapısına uymadığını gerekçesiyle izleyici şikayetlerini değerlendiren üst kurulun diziye para cezası kestiği bilgisine yer veriliyordu. Ay Yapım’dan yapılan açıklamada diziyle ilgili ileri sürülen iddialar yalanlandı.

UFAK TEFEK CİNAYETLER KALDIRILIYOR MU?

Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Oya ile Serhan’ın evlilik dışı ilişkisini uygunsuz bulan RTÜK’ün diziye yüksek miktarda para cezası kestiği haberi dizinin müdavimlerini üzdü. Bu durum, “Ufak Tefek Cinayetler yayından kaldırılabilir.” yorumlarına sebep verdi.

blank

RTÜK’e dizide evlilik dışı ilişkilerin Türk aile yapısına aykırı olduğu yönünde şikayetlerde bulunulduğu, şikayetlerin devam etmesi halinde ise dizinin yayının durdurulabileceği konuşuldu. Ufak Tefek Cinayetler’in RTÜK’le yaşadığı sorun sosyal medyada tartışma konusu oldu. Serhan ile Oya’nın durumunu ‘yasak aşk’ olarak algılayan RTÜK’ün dizilerdeki pedofili, tecavüz, çok eşlilik, kadına şiddet temalarına karşı sessiz kalması eleştiriliyor.

AY YAPIM’DAN AÇIKLAMA

Dizi ile ilgili söylentilerin ayyuka çıkması üzerine yapım şirketinden yazılı açıklama geldi. Ay Yapım’ın resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada söz konusu haberlerin asılsız olduğu vurgulandı.

İşte, Ay Yapım’ın konuyla ilgili yazılı açıklaması:

blank

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu