Yerli Dizi

“UFUNET BASTI BE MORE!”

son-yaz-balkanlar
İlk bölümüyle büyük hüsrana neden olan “Son Yaz”dizisini oturup tekrar izleme kararı aldım. Üstelik ilk bölüm şokunu tamamen sıfırlamış, beklentisiz, halis duygular içinde izlemeye koyuldum. Yemin billah ediyorum.

Belki senaryoyu toparlamışlardır artık, izlenebilir hal almıştır gibi beyhude bir hayale de kapılmadım hiç. Dizi öylece bir “film şeridi” gibi gözlerimin önünden akıp gitti. Duygulandım mı? Hayır. Heyecandan oradan oraya savruldu mu yüreğim? Hayır. Peki meraktan ölüp, ölüp dirildim mi? Yoo!.

Sadece izlerken, göz kapaklarıma bir ağırlık çöktü. Ağır bir uyku sardı beni. Derin uykulara dalmamak için verdiğim mücadeleyi anlatmaya kelime bulamıyorum, o derece yani!

Bir ara ateş bile bastı. Öyle böyle değil. Kurdeşen döküyorum sandım. Kasvetin üzerimdeki etkisi ölümcül olmadan kurtardım kendimi diziden ve hemen kanal değiştirdim. Abartıyorsam eğer bilgisayarımın klavyesi kör olsun!

Diyeceğim şudur ki, uyku ilacı etkisi yapan “Son Yaz” sanırım pek uzun ömürlü olamayacak bu gidişle.

Kalemin yetişemediği yerde bari doğru müzik seçimleriyle tempo, heyecan ve duygu katmayı deneseydiniz de “kasvetli ninni” kıvamındaki dizi az biraz hareketlenip renklenseydi.

“Aman be more , te te büle ufunet bastı sizi izlerkene!”

o-ses-turkiye

O SES TÜRKİYE’DE MUHABBET TAM GAZ

Oysa “O ses Türkiye” öyle mi? Murat Boz’un yaramaz çocuk edasındaki esprileri ve Avşar kızının potları ile izleyenleri resmen ekrana kilitliyor. Ne alaka demeyin bu cümleyi sadece konuya geçiş yapabilmek için kullandım. Yoksa ben de biliyorum birinin drama diğerinin de eğlence programı olduğunu.

Bu programı izlerken, beni en çok Hülya Avşar’ın düştüğü durum güldürdü. Geçen yıl elediği yarışmacı Emrah’ın sesini duyar duymaz, ekibine katmak üzere, aceleyle butona basıp “İşte O Ses!” demesi, tam bir bombaydı.

Önceki sezonda elediğini çoktan unutmuş olan Hülya Avşar’a kendini hatırlatan Emrah, ikinci kez şansını deniyordu ve bunu yaparken bir taş ile iki kuş vurdu programda. Hem yarışmada kalabildi, hem de Hülya Avşar’ı red ederek, Murat Boz’un ekibinde yer almayı tercih etti ve böylece intikamını almış oldu. Hayat işte, “keser döner sap döner, gün gelir hesap döner”. İkinci kez yarışmaya katılan Emrah ile baş başa kalan, jürinin maviş gözlü jürisine mor öyle bir yakıştı ki sormayın gitsin.

Bu arada bir dip not; ünlü sanatçıların seslerine benzeyen yarışmacılara prensip olarak sıcak bakmadığını ifade eden Hülya Avşar, her ne hikmetse bu güne kadar sadece Kenan Doğulu’ya benzeyen sesleri eledi. Diğer bazı ünlülerin ses rengini andıran yarışmacılara gelince prensipler unutuluyor. Acaba Avşar Kızı’nın Kenan Doğulu ile alıp veremediği bir şey mi var? Çok merak ettim doğrusu.

“Herkese benze ama Kenan Doğulu’ya benzeme” gibi bir mesaj çıkardım ben?..

karadayi

VE KARADAYI…

Ve “Karadayı” ekranlarda görücüye çıktı. İmzayı da çaktı. Hafif “Ezel” birazcık “Öyle bir geçer zaman ki”, derken ortaya iyi bir harman çıkmış bence. Biraz ön yargılıydım açıkçası. Kenan İmirzalıoğlu’nun geniş bir hayran kitlesi var. Oynadığı her filmde hep aynı karakteri canlandırsa da, sevenleri onu artık bu kabadayı haline tutuklu kaldı.

1970 yılında geçen bu hikaye de, ünlü oyuncu yine alışagelmiş karakter ile çıktı hayranlarının karşısına. Konusu bildik Yeşilçam filmlerini aratmayan bu dizi, daha ilk bölümüyle seyircisini kaptı oturttu karşısına ve başladı anlatmaya.

Anlatım sürükleyici, çekimler güzel. Yani özetle Karadayı eğer ilerleyen bölümlerde tıkanmaz ise bu sezon çok konuşulanlar arasında yer alır. Yani tutar diyeyim ben kısaca da kurtulayım bari.

GÖNÜL GÖKMEN / MEDYABEY

www.twitter.com/ekinoba

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu