Gündem

Ukrayna’da tıp eğitimi alan iki Türk kızı neden öldürüldü

Türkiye, Ukrayna’nın Harkov kentinde tıp okuyan iki Türk kız öğrencinin hunharca katledilmesinin şaşkınlığını yaşıyor. 20 yaşındaki Buket Yıldız ve 22 yaşındaki Zeynep Hüsünbeyi, birlikte yaşadıkları evde Harkov polisi tarafından öldürülmüş halde bulundular. Peki Ukrayna’da tıp eğitimi alan iki Türk kızı neden ve kim tarafından öldürüldü. İşte haberimizin detayları…

ESKİ ERKEK ARKADAŞI TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ

Destekten TR

Buket Yıldız’ın eski erkek arkadaşı olduğu iddia edilen kişi olan Hüsnü Can K. tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Yılbaşı gecesi, iki genç öğrencinin kiraladıkları evin önünde bekleyen Hüsnü Can K.’nın, Zeynep Hüsünbeyi’nin alışverişte olduğu sırada eve girdiği tahmin ediliyor. Genç adamın Buket Yıldız’ı öldürdükten sonra tanık bırakmamak için evden ayrılmadığı  daha sonra eve gelen Zeynep Hüsünbeyi’yi de öldürdüğü öğrenildi. Ayrıca, Hüsnü Can K.’nın 2 Ocak’ta Ukrayna’dan çıkış yapıp, Türkiye’ye geldiği tespit edildi.

Destekten TR

Öte yandan, her kisi de diş teknisyeni olan Yurdal ve Nalan Hüsünbeyi çiftinin kızları Zeynep Hüsünbeyi’nin, İzmir’in Karabağlar ilçesine bağlı Yeşilyurt semtindeki evinde büyük üzüntü yaşanıyor. Anne Nalan Hüsünbeyi, sahip olduğu tek çocuğunun öldürülmesi nedeniyle sinir krizi geçirirken, acılı anneye sakinleştirici ilaç verildiği öğrenildi.

Destekten TR

Zeynep Hüsünbeyi’nin halası Ilgın Selek ise en büyük hayalinin tıp okumak olduğunu söylediği yeğeni Zeynep’in öldürülmesinin kendilerini yıktığını ve bu acının tarifi olmadığını söyledi. Selek, şöyle konuştu:

’İNSAN BAŞINA GELMEDİĞİ ZAMAN ANLAYAMIYOR’

“Olay takıntılı bir aşığın bir kız çocuğunu takibi ve bunun sonucunda 2 kız çocuğunu katletmesidir. Çok üzgünüz. İnsan başına gelmediği zaman anlayamıyor. Çok büyük bir yangın, bildiğiniz gibi değil. Sadece kendi çocuğumuz için değil tüm giden çocuklar için üzülüyoruz ama bu ateş başka bir ateş. Bu sene ikinci senesiydi ve tek hayali tıp okumaktı. En büyük hayalinin peşinden gitti, çok mutluydu orada. Bundan 3-4 ay önce annesi ve babasıyla bu çocuk tarafından takip edildiklerini paylaşmış. Maalesef sonuç bu oldu.”

’TAMAMEN PLANLI BİR CİNAYET’

Hüsünbeyi’nin akrabalarından Vefa Kacar ise yaklaşık 4 ay önce kızları Zeynep’in, Hüsnü Can K. ile arkadaşından uzak durması için konuştuğunu belirterek, “Bu çocuk, Buket’in eskiden ilişkisi olduğu bir çocukmuş ve ayrılmak istemiyormuş. Zeynep de çocuğa, ’Zorla güzellik olmaz. Hem onu hem de beni rahat bırak’ demiş. Yanında Buket de varmış bunu söylediğinde. Bu, tamamen planlı bir cinayet. Zeynep’in evden çıkmasını beklemesi de bunu zaten ortaya koyuyor. Umarız cinayet zanlısı bir an önce yakalanır” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR