Yerli Dizi

ULAN İSTANBUL DİZİSİ HAKKINDA GARİP SUÇ DUYURUSU

Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘Ulan İstanbul’ adlı dizi hakkında suç duyurusunda bulunuldu…Çanakkale’de yaşayan Cevat Yaltıraklı dalı vatandaş  dizide İstanbul’a ağır hakaret edildiği gerekçesiyle dizi hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Başrollerini Şebnem Bozoklu, Uğur Polat ve Salih Bademci’nin paylaştığı ‘Ulan İstanbul’ adlı dizi, ilk bölümüyle önemli bir izlenme oranı yakalamış ve ekran ömrünün uzun olabileceğini göstermişti.

Dizinin böyle bir gelişmeye muhatap kalması şaşkınlık yarattı.

Çanakkale’de yaşayan İstanbullu müteahhit ve restoratör Cevat Yaltıraklı, 23 Haziran’da ilk bölümü yayınlanan Dizide, İstanbul’a hakaret edildiğini savundu. Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı başvurusunda, “Ulan kelimesinin Türkçe sözlükteki karşılığı, ‘Çok kaba bir biçimde öfke ve nefret anlatır’ demektedir. İstanbul’da yaşayacaksınız, İstanbul’un sayısız nimetlerinden faydalanacaksınız ve sonra da şehri İstanbul’a hakaret edeceksiniz. Bu düpedüz İstanbul’a karşı saygısızlıktır, nankörlüktür. Hiç kimse İstanbul’u küçük düşüremez, İstanbul’u öfke ve nefretle anamaz. İstanbul’a karşı yapılan bu hakarete sessiz kalmak ve tepki göstermemek insanlık suçudur” dedi.

Yaltıraklı, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığına, dizinin yayından kaldırılması ya da isminin değiştirilmesi istemiyle suç duyurusunda bulundu. Yaltıraklı, yayıncı kuruluştan, dizinin yapımcı ve sponsorlarından da şikayetçi oldu. Yönetmenliğini Murat Onbul’un yaptığı, senaryosunu Uğraş Güneş’in yazdığı, İstanbul’da dolandırıcılık yapan bir çeteyi konu alan dizinin ilk bölümü 23 Haziran akşamı yayınlanmıştı.

Kanal D’nin konu ile ilgili nasıl bir açıklama yapacağı ve mahkemede nasıl bir savunma yapacağı merak ediliyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu