Yerli Dizi

Ulan İstanbul’da skandal sahne

Kanal D’ de yayınlanan Ulan İstanbul dizisinin son bölümündeki bir sahne tepkilere neden oldu.

Dizinin önemli karakterlerinden Kandemir’in 12-13 yaşında bir kızını yanında bulunan yabancılarla birlikte gizli kamerayla izlemesi skandal olarak değerlendirildi.

Konuyu Vahdet gazetesindeki köşesinde yorumlayan Kerime Yıldız, bir babanın 12-13 yaşındaki bir kız çocuğunujn odasını gizli olarak seyretmesinin yanlışlığını kıyasıya eleştirdi. Yıldız, ” Bir baba bunu nasıl yapar? Hadi yaptı, elalemin, kızını gizlice seyretmesine nasıl izin verir?” diye sordu.

İşte Kerime Yıldız’ın Ulan İstanbul’u eleştirdiği ” Ulan İstanbul’da gizli kamera rezaleti” başlıklı yazısından bir bölüm:

********************************************

 

Başkahraman Kandemir’in 12-13 yaşında bir kızı var. Öz babasını bilmiyor. Üvey babasını öz babası sanıyor. Kandemir, üvey babanın kim olduğunu öğrenemeyince, adamlarını tamirci kılığında eve gönderiyor. Kızının odasına kamera taktırıyor. Evet, kızının odasına, gizli kamera taktırıyor.

Durun. Hemen yargılamayın. Kandemir, bunu kızının iyiliği için yapıyor. Üvey babayı tanımak ve kızını korumak için. Kandemir, o kadar iyi bir adam ki yaptığı şeyin kötü olduğunu düşünmüyorsunuz bile. Ara sıra kayıtları seyrediyor. Bir önceki bölümde, adamlarına “Kızımı seyredelim.” dedi. Görüntüyü açtılar. Hep berâber kızı seyrettiler. Sanki kız 2-3 yaşında…

Halbuki adamın kimliğini öğrenmek için sokak kapısını gözlemek bile yeter. Eve, hele de ergen bir kızın odasına gizli kamera koymak da nedir? Böyle bir şey olabilir mi? Bir baba bunu nasıl yapar? Hadi yaptı, elalemin, kızını gizlice seyretmesine nasıl izin verir?

Özel hayatların gizlice kaydedildiği ve tehdit olarak kullanıldığı bir dönem geçirdik. Alt üst olduk. Bu, kolay kolay atlatılacak bir travma değil. Hiçbir izahı yok. Hâl böyleyken, insanın evladı bile olsa  gizli kamerayla başka birinin odasını gözetlemeyi sanki haklı bir şeymiş gibi göstermek, bu çirkin suçu meşrûlaştırmaz mı? Daha Türkçe sorayım. Gizli kamera kaydı yapanın iyi adam olması, bu suça bakış açımızı etkilemez mi? Demek istediğimi anladınız sanırım.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu