Medyabey TV

Ülke TV’nin canlı yayınında “anneler” karıştırılınca moderatörden müdaha geldi

Ülke TV’de Mustafa Yıldız’ın sunduğu “5. Gün” programının canlı yayınında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Diyarbakır Anneleri’ni ziyaret etmesi gündem yapıldı. Programda Diyarbakır Annleri konuşulurken yapılan sürçmeler ilginç anlara sahne oldu.

Programda ilginç anlar yaşandı MHP Genel Başkan yardımcısı yaşar Yıldırım ile AK Parti Balıkesir milletvekili Mustafa Canbey birkaç dakika arayla “Diyarbakır Anneleri” yerine “Cumartesi Anneleri” deyince durum moderatör Mustafa Yıuldız’ın araya girmesiyle gülüşmelere neden oldu.

Canlı yayına katılan AKP Balıkesir Milletvekili Canbey, kaybolan evlatlar söz konusu olduğunda muhalefetin sessiz kaldığını söyledi ve “Cumartesi Anneleri ile ilgili bir şey söyleyemiyorlar” dedi.

AKP’li Canbey’in, çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığını iddia eden ve HDP Diyarbakır binasının önünde eylem yapan Diyarbakır anneleri ile gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini öğrenmek için 27 Mayıs 1995’ten beri her cumartesi bir araya gelen “Cumartesi Anneleri”ni karıştırdığı görüldü.

Canbey’in sözleri üzerine canlı yayındaki konukların gülüşmeleri ekranlara yansıdı.

İşte o anlar:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu