Medya

Ulusal Kanal’dan “Hulki Cevizoğlu” açıklaması

Hulki Cevizoğlu’nun kanalla ayrılık kararını profesyonellik anlayışına bağlamasının ardından bir açıklama da Ulusal Kanal’dan geldi.

Hulki Cevizoğlu, Ulusal Kanal’daki Genel Yayın Yönetmenliği görevinden ayrılmış ve Cevizoğlu, bu ayrılık haberini ” Ulusal Kanal’da 5 ay süren Genel Yayın Yönetmenliğinin ardından, ‘Profesyonellik’ anlayışımızdaki farklılık nedeniyle yollarımız ayrıldı!” şeklinde açıklama yapmıştı. Ulusal Kanal’dan yapılan açıklama ise Cevizoğlu’nun açıklamasıyla taban tabana zıt.

Ayrılık sonrası sessizliğini bozan Ulusal Kanal yönetimi Hulki Cevizoğlu’nun görevi bırakmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

ULUSAL KANAL’DAN İLGİNÇ AÇIKLAMA

Ulusal Kanal’dan yapılan kısa açıklamada şöyle denildi;

“Genel Yayın Yönetmenimiz Sayın Hulki Cevizoğlu, birden fazla doktora çalışmasının yoğunluğu nedeniyle, Kanal yönetimiyle de karşılıklı mutabakat halinde görevinden ayrılmıştır. Sayın Cevizoğlu’nun Genel Yayın Yönetmenliği süresinde, Kanalımızın yapılandırmasında , program çeşitlendirmede önemli katkıları olmuştur. Kendisine teşekkür ediyoruz. Sayın Cevizoğlu’nun yayıncılık alanındaki birikiminden bundan sonra da yararlanmayı ve arkadaşlığımızı sürdüreceğiz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Yapılan açıklamada kullanılan diplomatik dil dikkati çekti. İfadelerden Ulusal Kanal ile Hulki Cevizoğlu arasında bir sorun olmadığı verilmeye çalışılırken Cevizoğlu’nun açıklamasının tersine doktora çalışmalarının yoğunluğu ve karşılıklı mutabakat sonucu ayrıldığı ifadesine yer verildi.

İPLER CEVİZ KABUĞU’NUN SON PROGRAMINDA KOPTU

Bilindiği gibi Hulki Cevizoğlu Ulusal Kanal’da yayınlanan Cevzi Kabuğu adlı programda Yalçın Küçük’le bir gerginlik yaşamış ve Ulusal Kanal’daki yayın yönetmenliği görevinden ayrılması bu gerginliğin sonrasında meydana gelmişti.

Ceviz Kabuğu programında Yalçın Küçük’e terör örgütü PKK ile ilgili ısrarlı sorular soran Hulki Cevizoğlu, muhatabından “sizin her sorduğunuz soruya cevap vermek zorunda değilim” karşılığını almıştı.

İkili arasındaki karşılıklı atışma devam etmiş ve program gergin bir atmosferde devam edebilmişti. Bir ara sinirleri iyice gerilen Cevizoğlu, Küçük’e “hakaret ettiğiniz zaman sesinizi keserim. Programı da kapatırım. Baskılarla moderatörü susturamazsınız” çıkışı yapmıştı.

İşte, Cevizoğlu’nun Ulusal Kanal’a ayrılığa neden olan o tartışma anları:

https://www.youtube.com/watch?v=2lxStsTU0kc

 

 

 

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı