Televizyon

Uluslararası Emmy Ödülleri’nde en iyi dizi ödülü La Casa De Papel’in…

Uluslararası Emmy Ödülleri’nin bu yıl 46’ncısı düzenlendi. Televizyonculuk sektörünün en prestijli ödüllerden biri olan Uluslararası Emmy Ödülleri nihayet sahiplerini buldu. Finale kalan Türk yapımları ve oyuncular, gecede ödül alamadı. Ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün kırmızı halıda boy gösterdi. Başarılı oyuncu Tolga Sarıtaş da törene katılanlar arasındaydı.

LA CASA DE PAPEL EN İYİ DİZİ ÖDÜLÜNÜ ALDI

Uluslararası Emmy Ödülleri’nin kazananları ise şöyle…

Uluslararası Emmy Ödülleri, New York’taki Midtown Hilton Otel’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü Danimarkalı oyuncu Lars Mikkelsen aldı. Mads Mikkelsen ile kardeş olan oyuncu, ödülü Ride Upon the Storm diziyle kazandı.

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne Alman Aktris Anna Schudt layık görüldü.

En İyi Drama Dizisi Ödülü İspanyol yapımı La Casa De Papel’in oldu.

En İyi Dizi Ödülü, Portekiz yapımı Ouro Verde’ye gitti.

En İyi Komedi Dizisi kategorisinde İsrail yapımı Nevsu Emmy Ödülü’nü kazandı.

‘Goodbye Aleppo’ belgesel dalında en iyi yapım gösterildi.

Man in an Orange Shirt adlı yapım, En İyi Mini Dizi kategorisinde ödül aldı.

TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETTİLER

Ödül törenine ünlü oyuncular Tolga Sarıtaş ile Tuba Büyüküstün de katıldı. “Söz” dizisindeki performansı ile “En İyi Erkek Oyuncu” kategorisinde aday gösterilen Tolga Sarıtaş, “Emmy International çok prestijli bir ödül. Burada özellikle Türkiye’yi temsil etmek, burada olmak çok güzel bir duygu.” diye konuştu.

Rol aldığı “Cesur ve Güzel” dizisi “En İyi Dizi” kategorisinde finale kalan Tuba Büyüküstün de yaptığı açıklamada, daha önce de bu ödüle “En İyi Kadın Oyuncu” dalında aday gösterildiğini, bunun ikinci deneyimi olduğunu belirtti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu