Sinema

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali 2022 başvuruları başladı

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde bu yıl 22. yılına ulaşmanın heyecanıyla hazırlıklara başlandı. Festival başkanı Hüseyin Sıtkı tarafından yapılan açıklamada, Frankfurt Türk Film Festivali’nin 26 Haziran- 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleştirileceği ve başvurulara ilişkin bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı.

22. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, bu yıl 26 Haziran- 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında düzenleniyor. Kültürlerarası Transfer Derneği’nin ev sahipliğini üstlendiği Festival başkanı Hüseyin Sıtkı’nın yaptığı açıklamada, festivale başvuracak eser sahiplerine yönelik başvuru tarihleri konusunda bilgilendirme yapıldı.

Bu yıl düzenlenen 22. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’ne başvuracak adaylar, yarışmaya dair yönetmelik ve form bilgileri hakkında festivalin internet sitesi https://www.turkfilmfestival.de adresinden ulaşabilecek.

Film başvurularının ise,

https://filmfreeway.com/UluslararasiFrankfurtTurkFilmFestivali adresinden yapılabileceğinin altı çiziliyor.

Açıklamada film kategorilerine göre başvuru adresi ve tarihleri şöyle sıralanıyor;

“10.Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’’
Başvuru Adresi : basvuru-yarisma@turkfilmfestival.de

Son başvuru Tarihi : 25 Mart 2022

“3.Ulusal Belgesel Film Yarışması”

Başvuru Adresi : koordinasyon@turkfilmfestival.de

Son Başvuru Tarihi: 31 Mart 2022

“14.Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması”

Başvuru Adresi: kisafilm@turkfilmfestival.de

Son Başvuru Tarihi: 31 Mart 2022

Yarışacak eserlerin Alman ve Türk sinemacılardan oluşan ortak jüri tarafından değerlendirileceği film festivalinin kapanış gecesinde ise ödüllerin sahiplerine takdim edileceği bilgisi verildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu