Teknoloji

Uluslararası stoksuz e-ticareti kolaylaştıran Minihomy Partners Nedir?

Pandemi süreciyle birlikte, internetten para kazanma, e-ticaret, stoksuz e-ticaret konuları son zamanların en revaçta konuları haline geldi. Evden çalışmanın giderek daha kaçınılmaz bir hale geldiği şu günlerde insanlar yeni gelirler elde etmenin yollarını aramaya başladı. Bu noktada  internet üzerinden yürütülen, düşük maliyetli stoksuz e-ticaret (Dropshipping) öne çıkan, tercih edilen yöntemlerden biri oldu.

MINIHOMY PARTNERS NASIL BİR KAZANÇ MODELİ SUNUYOR?

Son zamanlarda ilginç konseptiyle öne çıkan MINIHOMY PARTNERS, Aliexpress‘ten ürün alıp özellikle ABD’ye satış yapmayı çok kolay bir hale getirdi. Çok teknik bilgi gerektirmeden platformun panelinden kolaylıkla yapılabilecek işlemlerle mağazanızı oluşturuyor, e-ticaret dünyasına hem de uluslararası boyutta girmiş oluyorsunuz.

Son ayların e-ticaret konusundaki farklı konseptiyle dikkat çeken platformu Minihomy Partners yöneticisi Ales Taghiyev ile stoksuz e-ticaret konusunu ve Minihomy Partners’ı konuştuk…

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Eğitiminiz ve e-ticaretle ilgili kariyerinizden kısaca bahsedin isterseniz?

Adım, Alaskar Taghiyev (Bana herkes kısaca Ales der) 1987 yılında Azerbaycam’nın Bakü şehrinde doğdum ve eğitimimi de Azerbaycan’da tamamladım.

Aslında 2011 yılından beridir e-ticaret sektörünün içindeyim. Daha önceleri Hosting/Domain hizmetleri veriyorduk. Ardından HORECA sektörüne giriş yaptık ve Horeca Life uygulamasını geliştirerek HORECA (Hotel, Restoran, Catering) firmaları ile Tedarikçileri kolay yoldan buluşturduk ve sonra farklı bir alana yönelmek istediğim için projeyi başka bir firmaya devrettik.

Minihomy Partners ise bizim yeni projemizdir ve bununla dünyaya açılmayı hedeflemekteyiz. Bu proje ile ilgili uzman kişilerden aldığımız olumlu geri dönüşler hem motive edici hem de gurur verici oldu. Tabi bu projede ben yalnız değilim ve projenin gerçekleşmesinde emeği olan Oğuzcan Güler, Ramil Hüseynov, Cavid Hüseynov, Nurhayat Ercan ve Emirhan Pervanlar’a borçluyum. Böyle güzel insanlarla çalıştığım için kendimi şanslı hissediyorum.

MİNİHOMY PARTNERS’I İNCELEMEK YA DA ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Pandemi sürecinden en yüksek ivmeyle çıkan sektör e-ticaret sektörü desek herhalde yanlış olmaz? Zaten son yıllarda pik yapan e-ticaret, pandemi süreciyle birlikte çok daha dikkat çeken bir performans sergiliyor. Bu konuda çarpıcı güncel rakamlar var mı elimizde?

Sadece Amerika’daki e-ticaretin istatistiklerine bakarsak 10 yıldaki yüzede 17 büyüme ile sadece 2020 yılında 3 ayda yüzde 16 oranın ve de toplamda yüzde 33’e sıçramış olarak görürüz. Aynı zamanda kargo şirketlerinin arttığını ve bununla ilgili ek çözümler ortaya koyulduğunu da görüyoruz.

Burada e-ticaret yapanların büyük rolü ve avantajı vardır.

E-ticaret aslında çok genel bir başlık…Bu genel başlık içerisinde stoksuz e-ticaret (Dropshipping) son yıllarda oldukça revaçta…Bugün bu yöntemin dünyada geldiği noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Çin’deki tedarikçiler uzun yıllardır bunu uyguluyor, bu yeni bir şey değil. Sadece 3-5 senedir dropshipping e-ticaret modeli Türkiye’de bilinmeye başladı.

Bana göre dropshipping; bu güne kadar bildiğim riski olmayan az sermaye ile çok kazanç sağlanabilecek en güzel e-ticaret modelidir.

Tabi diğer her iş gibi bunun da kendine göre emeği ve çabası var. En önemlisi ise istikrarlı olabilmek, yeni yöntemler keşfetmek, sürekli çözüm arayışında olabilmek.

Minihomy platformu olarak oldukça ilginç bir konseptiniz var. Bize Minihomy’i anlatır mısınız? Bu fikir, nereden ve nasıl çıktı? Benzerlerinden farklarınız neler?

Mini Homy LLC 2019’da Amerika’da kurduğumuz bir yazılım şirketidir. Bu güne kadar başta Shopify olmak üzere, Stripe, Payoneer, Mercury, Paypal, Amazon Pay, Buy on Google ve şimdi de Microsoft Bing ile iş ortaklığı geliştirdik.

Fikre gelirsek, uzun zamandır gözlemlediğimiz bir şeyi fark ettik, normalde hepimiz bu işi bireysel yapmak istiyoruz ama çoğumuzun ortak sorunu olan yatırım ve teknik bilgisiydi. Misal veriyorum; bu işe 100 kişi ile başlıyoruz ve 97 kişi pes edenler grubuna katılıyor J diğer 3 kişi ise istikrarlı şekilde kazananlar grubuna katılıyor.

Bu fikirden yola çıkarak biz de kendi tecrübelerimizi ve güçlü bağlantılarımızı kullanarak Minihomy Ortaklık Platformu’nu oluşturduk ve şirket kurmadan, vergi ödemeden, ürün, kargo masrafları ödemeden bu işi beraber yapabileceğimizi gösteriyoruz. En önemlisi ise gün geçtikçe daha da eğlenceli hale nasıl getirebiliriz diye düşünüyor ve uyguluyoruz. J

Her geçen gün yeni modülleri sisteminize eklediğinizi biliyoruz. Başta Google olmak üzere çeşitli entegrasyon çalışmalarınız var. Bu entegrasyon çalışmalarınızla ilgili biraz daha detay verebilir misiniz?

Öncelikle bu güncellemeleri yapabilmemiz için ilgili firmalarla sağlam ilişkiler kurarız ve kabul edilirse bu fikri veya konsepti uygulamaya koyarız. Bu gibi önemli entegrasyonlar hem bizim hem de bizimle beraber olan ortaklarımız için çok büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz. Bunu da zamanla hep beraber göreceğiz.

Yakın gelecekte üyelerinize ne gibi yenilikler sunmayı planlıyorsunuz?

Yenilikler her zaman olacak, teknoloji geliştikçe biz de gelişmek zorundayız ve tüm yeniliklere ayak uydurmaya çalışıyoruz.

Minihomy olarak nihai hedefiniz nedir? Kendinizi örneğin 3-5 yıl sonra nerede görmeyi hedefliyorsunuz?

Hedefimiz Minihomy Partners ile en yüksek kar marjıyla internette kazandıran bir ortaklık platformu olmaktır.

Yakın gelecekte marka olarak daha büyük başarılara imza atmayı hedefliyoruz.

E-ticaret yapmayı bu işten gelir elde etmeyi düşünenler sizi neden tercih etmeliler? Müşterilerinize ya da üyelerinize neler vaat ediyorsunuz?

Daha önce de belirttiğim gibi bu işi yapmak isteyenler için bazı masraflar ve teknik bilgiler gerekiyor ama bu projeyle dropshipping’i masrafsız ve en basit haliyle yapma fırsatı sunuyoruz.

Bu platformda kazanmanız için bir sınır yoktur, tek ihtiyacınız olan istikrarlı olabilmektir.

Hizmet paketlerinizden de biraz bahsedelim isterseniz? Üyeleriniz için ne gibi seçenekler sunuyorsunuz?

Hemen mağazanızı kurmak ve stoksuz satışa başlamak mümkün.Aliexpress’ten beğendiğin ürünü tek tıkla mağaza girebiliyorsun. Ürün, kargo, vergi masrafları yok, şirket kurmak yok, Minihomy ödesin sen sadece satışlardan yüzde 40 net kar kazan.

Hizmet paketimize dahil özelliklerimiz:

 • Yüzde 40 net kar
 • com
 • Sınırsız ürün listeleme
 • Aliexpress Chrome Eklentisi
 • Gelişmiş Yöntim Paneli
 • Özel Takip Kodu
 • Facebook Spy
 • Facebook Pixel
 • Google Analytics
 • Google Shopping
 • Bing Shopping
 • Instagram Shopping
 • Facebook Shopping
 • S. Hızlı Kargo
 • Shopify Payments
 • Amazon Pay, ShopPay
 • Paypal (Buy now Pay Later U.S.)
 • Apple Pay, Google Pay
 • Eğitim videoları
 • 7/24 Destek

 

Ayda sadece 9.90 USD ödeyerek tüm bu özelliklerden faydalanılabilir. Yeni gelen ortaklarımıza 7 gün ücretsiz deneme süresi veriyoruz, bu süre içerisinde sistemin işleyişini öğrenebilirler.

Son olarak ben ve ekibim adına, sisteme katılan tüm ortaklarımıza çok teşekkür ederiz.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu